Image default
Erkek Moda

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli?

 

Yıllarca okudunuz, sınavdan sınava koştunuz, ergenliğiniz bile sınav stresleri ile doldu taştı. Sonunda üniversiteyi kazanmayı başardınız ve bitirmek için sabahlara kadar çalıştınız. Tüm emekleriniz iyi bir işe girebilmek, hayatınızı kazanabilmek içindi. Kendinize uygun işlere başvuru yapmaya başladınız. Hep çalışmayı hayal ettiğiniz o firma sonunda sizi aradı ve iş görüşmesine çağırıyor. Aklınıza ilk gelen şeylerden bir kaçı da ne giymeniz, ne renk tercih etmeniz, takım elbisenizin nasıl olması gerektiği ile ilgili oluyor değil mi? Strese girmeyin, cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

is-gorusmesinde-nasil-giyilmeli

İş görüşmesine gitmeden önce kıyafetinizden önce kişisel bakımınızla ilgilenmelisiniz. Profesyonel görünmeniz için saç ve sakal tıraşınızın düzgün olduğundan emin olun ve elinizden geldiğince sade olmaya özen gösterin. Saç ve sakal tıraşınızı hallettikten sonra bir takım elbise seçin kendinize. Tercihinizin lacivert renk takım elbise ve mavi renk gömlekten yana olmasını tavsiye ederim. Şayet lacivert güçlü ve başarılı bir imaj yaratırken mavi tonlarındaki gömleğiniz karşınızdakini ve sizi sakinleştirici etki gösterecektir. Kravatınızı ise parlak olmayan ve çok dikkat çekmeyen herhangi bir renkte tercih edebilirsiniz.  Bu renkler iş görüşmesi yaptığınız kişinin sizinle ilgili ilk izleniminde olumlu duygular geliştirecek, bu kişide pozitif duygu ve düşünceler yaratacaktır. Siyah, güçlü ve hırslı bir renk olduğundan kullanmanızı tavsiye etmem. Hele ki dominant bir karakterseniz sizi çok daha baskın gösterecek ve iş görüşmenizi yapan kişiyi tedirgin edecektir.

İş görüşmenizde sadece tıraşınızın düzgün olması ve lacivert renkli takım elbisenizin olması işi almanızı sağlayamaz. Unutmayın ki tercih ettiğiniz kıyafet ve dış görünüşünüz sadece ilk izleniminizde etkili olacaktır. Sakinliğiniz ve sorulan sorulara vereceğiniz cevaplar geleceğinizi kıyafetlerinizden daha çok etkileyecektir. Tabi ki biraz da şans ve özgüvene de ihtiyacınız olduğunu hatırlatmakta fayda var…

Benzer Yazilar

Levi’s® Sonbahar/ Kış Erkek Dış Giyim Modası

Editor

David Beckham Tarzıyla Her Zaman İlham Kaynağı

Editor

2016 Burberry Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Erkek Louis Vuitton 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Daha Seksi Gösteren Aksesuarlar

2018 Kışı için Büyük Soru: Kaşmir mi, Şişme Montlar mı?

Yorum Yaz