Image default
Genel

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

İş görüşmesi yapmak oldukça stresli ve düşündürücü bir durumdur. Bu görüşmenizi en güzel şekilde atlatabilmek için dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bu huşuları mercek altına aldığımızda şu seçenekleri öne çıkarabiliriz.

   BAŞVURU YAPTIĞINIZ İŞE GÖRE GİYİM

İş görüşmesine uygun şekilde giyinmek için ilk dikkat etmeniz gereken başvurduğunuz iş kolunun tarzına göre giyim olacaktır. Genel olarak resmi giyim tarzı seçmeniz gereken iş görüşmelerinde sanatsal ve özgünlük gerektiren iş kollarına başvurularda ise spor bir tarz seçebilirsiniz. Ancak bu spor tarzını da uygun ve görüşme yapmaya uyacak şekilde tercih etmelisiniz.

4hZEu3gUZxuUpuBRXH14

AYAKKABILARA DİKKAT

İş görüşmesine giderken uygun giyinmenin yolları içinde dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de ayakkabılardır. Ucu açık ayakkabılardan kaçınmalı, terlik ya da çorapsız şekilde giyilmiş ayakkabı kombinlerinden de kesinlikle kaçınmalısınız.

dKffEaxLpEiCVaFJFi2P

MAKYAJ

Giyim kadar önemli olan bir konuda makyajınızdır. Ağır ve abartılı bir şekilde yapılacak makyaj, jüride olumsuz bir etki oluşturacaktır. Kadınlar makyajlara dikkat ederken erkekler de takım elbiselerinin ve giyindikleri kıyafetlerin ütülü, temiz ve şık olmasına özen göstermelidir.

1rJXZ0nMIZfGDBXECobr

DEKOLTEYE DİKKAT

Makyaj konusunda olduğu gibi dekolte konusunda da aşırıya kaçılmamalı. Şık ve güzel görünecek kadar dekolte kullanılmalıdır.  Aşırı ve abartılı bir dekolte kıyafet tercihi sizin için de dezavantaj olacaktır. Kıyafet tercihlerinizde ne şekilde olursa olsun şort ya da kapri gibi tercihlerden uzak durmalısınız.

HfZaXF2QMzl794Vaobra

PRATİK GİYİM KOMBİNİ

Pratik giyim kombininden kasıt, ses çıkarmayan ayakkabı, göz alıcı renklerde olmayan fular ya da duyu organlarını rahatsız etmeyecek tarzda olan kombin seçimleridir. Karşınızdaki jüriyi rahatsız ettiğiniz sürece, süreç sizin aleyhinize işleyecektir.

rOXZqoHm6sXNHThjoxgX

   ŞIK GÖRÜNÜM

İş görüşmesi uygun giyinmek için renk seçiminde beyaz ve siyah gibi tek renkler seçilerek şık bir görüntü elde edilmelidir.

 

 

 

 

Benzer Yazilar

Asla Çıkılmaması Gereken 5 Kız Tipi

Ahmet DOĞDU

Çizgi Roman Seven Erkekler

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyimde Yapılan Hatalar

Ahmet DOĞDU

Sabah Koşusuna Çıkmayı Düşünenler için Tavsiyeler

Ahmet DOĞDU

6 Adımda İtalyan Erkekleri Tanıyalım

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Başrol Oynadığı Reklamlar

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz