Image default
Erkek Moda

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmelisiniz?

Hayatın bir parçası,belki de en önemli parçasıdır çalışma hayatı. Büyüğünden küçüğüne yüzlerce farklı işletme ve iş veren, kimilerinin hayallerini süsler,kimileri için ise ‘iş görüşmesi’ adlı bir kabusun baş rolleridir. Bu görüşmeleri nispeten kolay deneyimler haline getirmek özgüvenden geçer.En büyük özgüven kaynağı ise bilindiği üzere dış görünüştür.İşte hem iş vereni etkilemek hem de profesyonel bir görüntü kazanmak için uygulayabileceğiniz birkaç tüyo:

İşyerinin Genel Kültürü

Görüşmeye gidilen işyerlerinin atmosferi,işverenin töleransı ve yaratılan ürünün niteliğine göre şekillenen genel havadır.

Kimi iş yerlerinde belirli kıyafet yönetmelikleri yürürlükteyken, nispeten serbest çalışma şartları sunan iş verenler de vardır.Bu nedenle görüşmeye gideceğiniz iş yeri hakkında bu bilgileri edindikten sonra hareket etmenizi öneriyoruz.

Kurumsal Nitelikte İş Yerleri

Kurumsal nitelik saygınlığı ve ciddiyeti ifade etmesi nedeniyle en doğru karar uygun özelliklere sahip takım elbiseyi seçmek olacaktır.Bu iş verene,yaptığınız işi ve kurumu ciddiye aldığınız izlenimini vereceği gibi doğru eleman katagorisine sizi bir adım daha yaklaştırır.

Tercih ettiğiniz takımlar koyu renk olmalıdır.Ceketin boyu kemer hizasını geçmemeli ve alt düğmesi/düğmeleri açık bırakılmalıdır.Kol boyu önemli bir detay olup,bilek hizasında kesilmelidir.Tercihen lacivert yada grinin tonları renklerde seçilen bu takımlar beyaz gömlekler ile kombinlendiğinde size profesyonel bir hava kazandırır.Gravat seçiminizi de takımınızın renginin biraz daha açık yada biraz daha koyu tonlarında yapabilirsiniz.Takımınızı şık ayakkabı ve kol düğmeleri ile tamamlayabilirsiniz.

Yaratıcılık Merkezli İş Yerleri

Bu tarz çalışma alanları size belirli sınırlar içerisinde kalan kıyafet yönetmelikleri sunmazlar.Günlük denilebilecek kadar salaş olmasa da,içinde rahat hissedeceğiniz kıyafetler tercihiniz olabilir.Kıyafetiniz çok gösterişli olmasa bile,ortam içinde fark edilmenize,ön plana çıkmanıza yardımcı olmalıdır.

Açık renk bir blazer ceket içine kombinleyeceğiniz yine açık renk bir gömlek,hardal rengi bir pantolon ile günü kurtarmakla kalmayıp yaratıcı yanınızı da ortaya çıkarabilir.

Eğer tercihiniz daha klasik modellerden yana olacaksa takımınızı gravatsız kombinleyebilir yada gömlek yerine bir tshirt ile tamamlayabilirsiniz.

Benzer Yazilar

En İyi Erkek Saç Kesim Modelleri

Editor

Kolay Kombinler ile Erkeklerde Sokak Tarzı

Editor

Erkeklerin En Önemli Aksesuarı Swatch Erkek Saat Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyiminde Renk Uyumu

Ahmet DOĞDU

Öne Çıkan Bere Modelleri

Vücut Tipine Göre Erkek Jean Seçimi

Yorum Yaz