Image default
FelsefErkek

İş Yaşamında Bir Erkeğin Asla Unutmaması Gereken 10 Şey

İŞ HAYATINDA BİR ERKEĞİN UNUTMAMASI GEREKEN ALTIN KURALLAR

İş hayatında daha başarılı olmak ve başarınızı daim kılma için birtakım hususlara dikkat etmeli ve bazı prensipleriniz olmalıdır. Erkeklerin prensip kazanmaları zor olsa da iş hayatında unutulmaması gereken 10 şey ile iş başarı grafiğinizi yükselteceksiniz.

is-yasaminda-erkekler

 İŞ GEÇ KALMAMAK

İş ortamınızda sorumluluk sahibi ve düzenli bir profil sahibi olmak için sabahları alarmı ertelemek yerine zamanında güne başlayarak mesai başlangıcınızı sabitlemelisiniz.

[ File # csp9084757, License # 2694880 ] Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php) (c) Can Stock Photo Inc. / pressmaster

ALAN BİLGİNİZE GÜVENMEK

Çalıştığınız iş kolunda yalnızca üniversite eğitiminin birikimiyle yetinmeyin.  Her zaman sizi ileriye taşıyacak kurs, seminer ve eğitimlere katılın.

  SOSYALLEŞİN

İş arkadaşlarınızla sosyal ortamlarda da beraber iş verimini artıracağı için iş arkadaşlarınızla sosyal ortamlarda da zaman geçirmeli eve tıkılıp kalmamalısınız.

is-hayati

İŞBİRLİĞİNE ÖNEM VERİN

İş yerinizde işbirliği yaparak işleri daha kısa sürede bitireceğiniz gibi iş arkadaşlarınızla olan uyumunuzu da üst seviyeye çekebilirsiniz.

SÖYLEMLER LAFTA KALMASIN

İş yerinde güvenilir bir profile sahip olmak için verdiğiniz sözlere dikkat etmeli utabileceğiniz sözleri vermeli ve verdiğiniz sözleri de tutmalısınız.

Business people shaking hands, finishing up a meeting

PASİF DEĞİL AKTİF OLUN

İş yerinde bir erkeğin asla unutmaması gereken şeyler arasında çalışmalar esnasında aktif rol almak ve sorumluluk sahibi biri olmak öne çıkmaktadır.

İŞİ BEKLEMEYİN İŞE GİDİN

Kendi özelliklerinizi tanıyarak her zaman aktif halde olmalı ve insan kaynakları ile devamlı irtibatta olarak kendinizi geliştirebileceğiniz alanlara yönelmelisiniz.

is-yasami

FARKLI BİRİ OLUN

İş yerinde sıradan biri olarak değil değişik fikirleri olan, gelişmeye açık dinamik biri olarak tanınmalı ve iş yaşamınızı bu doğrultuda devam ettirmelisiniz.

HAYALLERİNİZİ PAYLAŞIN

İş yaşamında gelişebilmek için hayallerinizi iş arkadaşlarınızla paylaşın ve arkadaşlarınızın görüşlerini değerlendirin. Böylece fikirlerinizi hayata geçirmek için birçok kaynaktan beslenerek en doğru tercihi yapabileceksiniz.

Benzer Yazilar

Size Bir Sır Vereyim Mi? Güzel Kadınlar Erkek Sağlığına İyi Geliyor!

Ahmet DOĞDU

Kadınların Haz Noktalarına Dair Bilinmeyen İpuçları

Ahmet DOĞDU

Kadınların Tahammül Edemediği Sekiz Erkek Davranışı

Editor

Rakı Masası mı, Şarap Kadehi mi?

Ahmet DOĞDU

Kadınların Kabul Etmesi Gereken Önemli Gerçek: Halı Saha Maçları

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Neden Kaslı Erkekleri Tercih Eder

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz