Image default
Sportaküs

İspanya Futbol Ligi: La Liga’nın Yakışıklıları

Futbol aslında sadece futbol değildir. Bunu her zaman dile getirilmesindeki neden futbolcuların günlük hayatlara gerek idol olmalarıyla yön vermesi gerek tarzları ve giyim şekilleriyle hayatımızı etkileyip modayı başlatmasıyla ön plana çıkan insanlardır. Sadece futbol oynayarak değil; aynı zamanda da modadan para kazanan futbolcuların arasından en tarz olanlar çoğunluğa göre La Liga İspanya Ligi’ndedir.

İspanya’nın Yakışıklı Futbolcuları

İspanya hem futbol olarak evrensel bir hal almış hem de futbolcularının yakışıklılığı ile dünyada nam salmıştır. İspanya’da top koşturan futbolcular bu özelliğiyle o kadar fazla ön plana çıkmış ki çirkin olduğu gerekçesiyle Real Madrid dünyaca ünlü Brezilyalı Futbolcu Ronaldinho’yu kadrosuna dâhil etmemişltir. Hem takım çalıştıran hocalarıyla hem de futbolcularıyla adından söz ettiren La Liga’da; Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Gerard Pique şuan hala İspanya La Liga’da top koşturan en yakışıklı futbolcuların başında gelmektedir. Bunların yanında geçtiğimiz senelere kadar Ilker Casillas, şuan M.United kalesini koruyan David De Gea da fazlasıyla ilgi çekmiş, ülkenin tanıtım yüzü olmuşlardır. Son zamanlarda ise en fazla kendisinden söz ettiren bir diğer yakışıklıda Atletico Madrid’in yıldız oyuncusu Carasco olmuştur. Maçta gol attıktan sonra Tribündeki sevgilisiyle öpüşerek gündeme bir kez daha gelen yakışıklı yıldız futbolcu adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Bunların yanında tabi ki bebek yüzüyle Fernando Torres de gelmektedir.

ispanya-espana

Yakışıklı Teknik Direktörler

Guardiola’nın Almanya ardından da İngiltere’nin yolunu tutmasıyla şuan İspanya’da tek  karizmatik hoca olarak gösterilen Diego Simeone. Giyim tarzı, ağır tavırları, atletik ve kaslı vücuduyla kadınların büyük bir ilgi duyduğu Simeone bu durumdan fazlasıyla memnun görünüyor olmalı ki kendisine hala aynı şekilde iyi bakmaktadır.

la-liga-yakisikli

Dünya’nın En Yakışıklı Futbolcuları İspanyada mı Peki?                

Bundesliga’nın ibretlik yakışıklıları manşetini her yerde görmeniz mümkündür.  Fakat hiçbir zaman İspanya La Liga ligindeki futbolcular kadar yakışıklı bulunmamış ve dünya basınında La Liga’da ki futbolcular kadar dünya manşetine girememişlerdir. İspanya futbolunun yakışıklı futbolcuları moda dünyasını uzun bir süre daha yönlendirecek gibi görünüyor.

Benzer Yazilar

Spor Yapan Erkekler İçin Beslenme Programı

Editor

Dünyanın En İlginç 3 Sporu

Ahmet DOĞDU

Kol Kaslarını Geliştirmenin Yolları

Editor

Snowboard Hakkında Bilinmesi Gerekenler..

Ahmet DOĞDU

Kış Aylarında Spor Yapmak İçin 4 Neden

Editor

Spordan Önce Neler Tüketmeli?

Editor

Yorum Yaz