11.5 C
Istanbul, TR
Perşembe, May 9, 2019
Erkek Sağlık

İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm

Erkekler her ne kadar kabul etmese de istenmeyen tüylerden kurtulmak sadece kadınlar için değil erkekler içinde önemli sorun teşkil etmektedir. Epilasyon uygulaması erkekler ve kadınlar için farklı değildir.  Fakat epilasyon uygulamasında kıl kökünün canlılığı etkili olmakta erkeklerde de kıl kökleri kadınlara göre daha canlı olduğu için epilasyon seansları daha kısa sürmektedir. Lazerde cildin açık renkte olması kıl köklerinin ise koyu renkte olması lazer epilasyon süresini kısaltan unsurlardandır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Uygulanır

Lazer epilasyonun uygulanma bölgeleri olarak göz kapakları haricinde tüm bölgelerde uygulanabilir. Erkeklerde en çok epilasyon uygulanan bölgeler ise yüz bölgesinde kaşların ortası, vücutta ise omuzlar başta olmak üzere birçok bölgede uygulanmaktadır. Modernleşen toplumda bir ihtiyaç haline gelen lazer epilasyon uygulamaları erkeklerin konforunu da arttırmakta ve özellikle sıcak aylarda oldukça rahatlatmaktadır.  Erkeklerde epilasyon süresi beş dakika ile bir saat gibi değişen aralıklarda epilasyon uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Epilasyon aralıkları da ortalama bir ay gibi bir zamanı kapsamaktadır. Lazer epilasyon kalıcı çözümdür yani sorunu kökünden çözüme kavuşturur bu yüzden ağda ve diğer yöntemlerden daha kesin sonuç verir.

İlk Seanstan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sporcular tarafından daha çok koltuk altı bölgelerinde tercih edilen lazer epilasyon yaptırmadan önce ilk seansa tıraş yapılmadan gidilmesi gerekmektedir. Bu durum lazer epilasyonda tedavi yöntemini belirlemek için oldukça önemlidir. Kıl köklerinin görünür olması yapılacak müdahaleye etki etmektedir.

Yan Etkisi Var mı?

Lazer epilasyonla ilgili merak edilen konu yan etkinsinin olup olmamasıdır. Hafif kızarıklık seans sonrası yaşanması olası bir durumdur. kızarıklığı önlemek için kızarıklığı giderici kremler kullanılabilir. Tüm lazer epilasyon uygulamalarında olduğu gibi erkekler içinde seanslara devam zorunluluğu kıl köklerinin yol edilmesi açısından oldukça önemlidir.

Benzer Yazilar

Sperm Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sekiz tahrik noktası

Erkek Sağlık

İç Çamaşırı ile Uyuyan Erkekler Dikkat

Editor

TRAŞ KESİKLERİNİ ÖNLEMENİN YOLLARI

Editor

Erkelerin Uyku Süresi Üreme Şansını Etkiliyor

Editor

Cinsel hayatı geliştirmenin sırları!

Erkek Sağlık