Image default
Vajinalog + 18

İyi Bir İlişki İçin İlk Adım Nasıl Olmalıdır?

İyi Bir İlişki İçin İlk Adım

Erkekler cinsellik sonrası nasıl davranmalı” sorusu ve cevabı sağlıklı ve mutlu bir ilişki için önemlidir.
Erkeklerde ve kadınlarda orgazm, iki farklı süreç olduğu gibi sonrası da farklıdır. Bu farklılığı erkekler ya önemsemez ya da bilmez. Evet sağlıklı bir cinsel ilişkide ilk adım olarak belirli bir kabulleniş gerekiyor: Kadınlar, Sizinkinden farklı orgazm hissediyorlar.

John Grey’ın 1992’de yayınlanan ve her iki cinsiyetten okuyucuların kendilerini ve karşı cinsten anlamalarını sağlamak için yazdığı Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten kitabında anlattığı gibi cinsiyetler arasındaki temel duygusal, psikolojik ve davranışsal farklılıkların ilk basit kodlaması cinsellik üzerindendir. Özetle, Dr. Grey, kadınların erkeklerinkinden daha çok empatiye ve topluma dayalı olma eğiliminde olduğunu açıklarken erkekler kadınlara göre daha analitik ve istekli olmaya eğilimliydiler. Dişilerde duygular ve birbiriyle bağlılık oldukça değerlidir; buna karşın erkeklerde asıl hedef orgazma ulaşmak, tatmin olmaktır. Bir erkeğin arzusuna ulaştıktan sonra sonuç alma sevinci yaşarken kadınlar ne kadar beğenildiği veya mutlu olduğu üzerine odaklanılmasını ister.

Bu cinsiyet farklılıkları sadece günlük yaşamda değil, cinsel arzunun oluşumunda da belirgindir. Esasen, kadınlar fiziksel çekiciliğe ek olarak duygusal bir bağlantı kurduklarında ve hissettiklerinde daha fazla etkilenme eğilimi gösterirken, erkekler genellikle duygusal bir bağ ile veya duygusal bağ olmadan cinsel ilişki kurmak istemektedir. Sonuç olarak, kadın cinsel arzusu genellikle çok katmanlı, karmaşık ve işlenmesi zor – öncelikle onlar için cinsel davranışlar fiziksel cazibe ile değil ilişki tarafından yönlendirilir. Bu sebeple erkekler, kadınların cinsel ilişki isteği ve sonrası davranışlarını iyi öğrenmeli buna göre anlayışlı, zarif ve mutluluğu paylaşımcı olmalıdır. Kadınlar erkeklerden sarılma, sarılarak uyuma gibi davranışları bekler.

Benzer Yazilar

En Sık Görülen Erkek Cinsel Sorunları Nasıl Tedavi Edilir?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin İnandığı Seks Mitleri

Erkekler De Çoklu Orgazm Olabiliyormuş

Antigua’da Bir Güzel

Ahmet DOĞDU

Erkek İlişkiden Nasıl Soğutulur?

Editor

Aşkı Hormonlarımız Yönlendiriyor

Editor

Yorum Yaz