Image default
Genel

İyi Gitmeyen Bir İlişkiyi Düzeltmenin 12 Yolu

Son zamanlarda partnerinizle aranızda bir soğukluk olduğunu mu düşünüyorsunuz? Belki de artık sizi sevmiyordur. Bu mümkün mü yoksa sadece siz kuruntu mu yapıyorsunuz? Her ne kadar birbirinize olan aşkınız ve sevginiz yerinde duruyor olsa da, sürüklediğiniz o monotonluk ve düzeltilmeyen hatalar nedeniyle ilişkiniz çatırdıyor olabilir. Bu nedenle bir an önce tedbirinizi almalı ve ilişkinizi düzene sokmalısınız. Peki, ne yapabilirsiniz?..

iliski-sorunlari

Sorunları Belirleyin: Bu ilişkinin bu raddeye gelmesine neden olan şey neydi veya nelerdi? Partnerinizle bu konuyu konuşmayı deneyebilir ve onun da size uyum sağlamasıyla birlikte sorunlarınızı belirleyebilirsiniz.

Hata Kimde?: Siz mi hatalısınız yoksa partneriniz mi? Belki de her ikiniz de hatalısınızdır. Bunun bir önemi yok aslında. Hata kimde olursa olsun, önemli olan hatalı olduğunu kabullenmek ve bu hatanın tekrarlanmaması için karşılıklı çaba göstermektir.

İlişkinizi Canlandırın: Partnerinizle geçirdiğiniz zamanların kalitesini belirleyin ve bu kalitenin bir üstüne çıkmak için çabalayın. İlişkinizin kalitesini artırmak için partnerinizle geçirdiğiniz zamanı artırın fakat bu zamanı tatmin edici şekilde kullanmayı da unutmayın.

İletişim: Partnerinizle yeteri kadar konuşuyor musunuz ya da konuşuyorsanız bile bu konuşma her konuda gerçekleşebiliyor mu? Partnerinizle her konuyu samimi ve dürüst bir şekilde konuşmayı deneyin. İlk adımı siz atarsanız eğer partnerinize de güven ve cesaret aşılamış olursunuz.

Nostaljiye Kulak Verin: Partnerinizle ilk tanıştığınızda neler hissettiğinizi düşünün ve bu hisleri aynı şekilde partnerinize de aktarmanın bir yolunu bulun.

Cinsel Yaşam: Gündelik hayat içerisinde boğuşmak zorunda kaldığınız sorunlar nedeniyle cinselliği geri plana atmayın ve canlı tutmaya özen gösterin.

Özel Günler: Partneriniz için can alıcı bir nokta olan özel günleri es geçmeyin, hatırlayın ve hatırladığınızı belli edin.

iliskiyi-duzeltmenin-yolu

Paranoyalarınızı Unutun: Gereksiz yere kıskançlık yapıyorsanız eğer bu güvensizlik paranoyasına son verin.

Depresyon: Partneriniz depresyonda olabilir bu nedenle daha sağduyulu yaklaşmaya çalışın.

Suçlamaların Yönü: Devamlı olarak karşı tarafı suçlamaktan vazgeçin ve kendinizi tanımaya çalışın.

Özen ve Jest: Partnerinize, ona ne kadar değer verdiğinizi gösterecek küçük jestler yapın.

Yargılama: Partnerinizi her konuda yargılamaktan vazgeçin ve partnerinize daha ılımlı yaklaşın.

Benzer Yazilar

Kampta Yürüyüşte ya da Yolculukta Yanınızdan Ayırmak İstemeyeceğiniz Kablosuz Hoparlörler

Ahmet DOĞDU

İYİ BİR YÖNETİCİNİN MUTLAKA BİLMESİ GEREKEN 7 MADDE

Editor

En Eğlenceli Mobil Oyunlar

Editor

Erkekler İlişkiler Hakkında Ne Düşünüyor?

Editor

Erkekler İçin İdeal Kadın Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Yatakta Kadınlara İlgi Göstermenin Alışılmadık Yolları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz