Image default
Genel

İYİ GİTMEYEN İLİŞKİYİ DÜZELTMENİN PÜF YOLLARI

Her ilişkinin kendine göre zorlukları, sıkıntılı dönemleri ve kara bulutların çoğaldığı anları var. Her ilişkide zaman zaman problemler ve tartışmalar yaşanması gayet doğal. Uzun süren ve etrafındaki herkesin mutlu olarak tanımlayacağı ilişkilerde bile hiçbir çift birlikte olduğu sürenin tamamını kavgasız ya da tartışmasız geçiremez. Eğer iyi gitmeyen ilişkinizi düzeltmek istiyorsanız ve bunun için emek vermeye hazırsanız yapabileceğiniz bazı şeyler var. Kötü giden ilişkinizi düzeltmek için vereceğimiz püf noktalarını okuyun.

 

İşte iyi gitmeyen ilişkinizi düzeltmek için yapabilecekleriniz.

İLETİŞİM KURUN

İletişim kurmak sadece konuşmak demek değil. Partneriniz ile sağlıklı bir iletişim kurmak için çaba gösterin. İletişim tek taraflı bir yol değil, her iki tarafın da çabasını gerektiriyor. Gergin anlarda ilişkinin gidişatı ile ilgili ağır konuşmalar yapmaktan kaçının. Partnerinize gerçekten önemli olan konularda isteklerini, hayallerini ve düş kırıklıklarını sorun. Onu dinledikten sonra hikâyenin bir de kendi tarafını anlatın. Konuşarak çözülebilecek pek çok basit sorun ilişkileri bitiriyor, oysa iyi bir iletişimin formülü çok basit; sormak, dinlemek ve anlamaya çalışmak.

AFFETMEYİ ÖĞRENİN

İyi gitmeyen bir ilişkiyi düzeltmenin en temel sırlarından biri affetmeyi öğrenmek. İlişkinizin başında yaşanan bir gerginliği ya da eski kavgalarınızı durmaksızın gündeme getirmek her ikinizi de yıpratır ve ilişkinize dönülmez zararlar verir. Geçmişi geçmişte bırakın ve herkesin hata yapabileceğini, sizin de onu kırmış ya da üzmüş olabileceğiniz pek çok olayın olduğunu (hatta bundan sonra da olacağını) hatırlayın ve affedin. Siz affetmeyi başarırsanız sevdiğiniz kişi de aynısını deneyecektir. Affetmeyi bilmek iyi gitmeyen bir ilişkiyi düzeltmek için basit ama en önemli püf noktalarından biri.

ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE KULAĞINIZI TIKAYIN

Bir ilişkide neler yaşandığını en iyi siz ve partneriniz bilir. Ne kadar yakın olursa olsun ilişkiniz hakkında diğer kişilerin yaptığı yorumların sizi etkilemesine izin vermeyin. Yakın çevrenizdeki insanlar sizin mutluluğunuza çok değer verdiği ve onların gözünde ilişkinin kıymetli tarafı siz olduğunuz için olaylara objektif bakamayabilir. Hikâyenin onların görmediği bir tarafı olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve emek verdiğiniz bir ilişkiyi başka insanların anlık yorumlarından etkilenerek değerlendirmeyin.

BİRLİKTE YENİ ŞEYLER YAPIN

Sadece birlikte yapacağınız bir hobi edinmek sizi birbirinize yakınlaştırır. Bu bir dil öğrenmek, birlikte dans kursuna gitmek ya da beraber dalış dersleri almak olabilir. Sizi sıradanlaşmış rutin akıştan çıkararak birbirinizi yeni bir ortamda, yeni bir deneyimin içinde görmenizi sağlayacak ortak bir aktivite, ilişkinizi düzeltmek ve canlandırmak için çok işe yarayacak.

RUHSAL SORUNLARA KARŞI DİKKATLİ OLUN

Karşınızdaki kişi ruhsal açıdan sıkıntılı bir dönem hatta bir depresyon geçiriyor olabilir. Partnerinizin böyle bir dönemden geçtiğini düşünüyorsanız ona karşı anlayışlı olun ve destek alması konusunda onu cesaretlendirin. Tıpkı fiziksel sağlık gibi ruh sağlığı da kaliteli bir hayat ve ilişkinin en önemli püf noktalarından biri.

Benzer Yazilar

Asla Çıkılmaması Gereken 5 Kız Tipi

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Hakkın Daha Önce Duymadıklarınız

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Yalanı Neden Daha İyi Yakalıyor

Ahmet DOĞDU

Sevgilinize Hazırlayabileceğiniz Pratik Yemek Tarifleri

Sosyal Medyayı Sallayan Güzeller

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Kadınlarda İtici Bulduğu 5 Özellik

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz