Image default
Garaj

Jeep mi? Spor Araba mı?

Lüksün göstergeleri otomobil dünyasında çok hızlı değişiklik gösteriyor. Eskiden dev gibi limuzin tarzı araçlar zenginliğin göstergesi iken günümüzde pahalı spor otomobiller bu araçların yerini aldı. Ancak özellikle SAV olarak adlandırılan bildiğimiz eski tarz 4×4 araçlar yerine spor utility vechiles denilen SUV modellerin parlaması ile birlikte şimdilerde limuzin iç hacmine sahip, oldukça dikkat çekici ve neredeyse spor otomobillerde görülebilecek güçteki motorlarıyla SUV sınıfındaki jeeplerde kafaları karıştırır oldu.

Başlığımızın yanıtını arayacak olursak şayet hızlı sürüşler ve pist günlerine katılma imkânımız varsa elbette ki spor otomobiller size göre ancak sadece dikkat çekmek istiyor ve sakin sürüşlerle birlikte gaz pedalının altında yüksek güç istiyorsanız, hem konfor ve hem de lüks aynı araçta olsun diyorsanız o halde jeep tercih etmeniz daha doğru bir seçim olarak karşımıza çıkacaktır.

En Çok Tercih Edilen Arabalar Hangileri? Jeep Mi? Spor Araba Mı?

Aslına bakacak olursanız eğer her ikisini almaya da gücünüz yetiyorsa her iki deneyimden de kendinizi mahrum bırakmamanızı önermekteyiz.

Tüm bu seçimlerde elbette ki fiyat, kullanım alanı ve kullanım alanları ile birlikte sürüş dinamiklerinizde tercihinizi etkileyen faktörler arasında yer alacaktır. Tüm şartları göz önüne aldıktan sonra bilmelisiniz ki lüks spor otomobillerin fiyatları ile aynı zamanda bir jeep ve istediğinizden daha düşük fiyatlarda bir spor araç temininiz söz konusu olabilir.

Daha öncede ifade ettiğimiz gibi eğer sert sürüşlerden hoşlanmıyorsanız ve sadece görüntü için spor araç alıyorsanız bu sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü konforsuz, yakıt tüketimi yüksek, en ufak tümseği hissettiren ve diğer yandan ailenizle bir arada kullanamayacağınız bir araç olacaktır spor araç. Ancak ani hızlanmaları seviyor, viraj performansı yüksek araçlardan zevk alıyorsanız, jeep kullanmakta size kağnı gibi gelebilir. Bu anlamda sürüş stilinize uygun araç seçmek en uygun seçim olacaktır.

 

Benzer Yazilar

Nefes Kesici Bir Motor: Auto Fabrica Type 7c

Editor

2013 Porsche Cayenne GTS

Ahmet DOĞDU

2019 Yılında Gözler Önüne Çıkacak En İyi 15 Otomobil

Editor

Erkeklerin Kalbine Giden Yolda Yemekler

Ahmet DOĞDU

Dodge Charger

Ahmet DOĞDU

Ferrari Aliante Concept

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz