Image default
Genel

Jilet Mi? Traş Makinesi mi?

Günümüzde en az kadınlar kadar erkekler de bakımlı olmaya özen gösteriyorlar. Tıraş konusunda doğru bir seçim yapabilmek de istedikleri görünüme kavuşmak için oldukça önemli. Yanlış seçimler sonucunda kıl dönmesi, yanma gibi istenmeyen durumlar oluşabiliyor. Böyle durumlarla karşılaşmamak için kişinin hem cilt hem de sakal yapısına uygun ürünler kullanması gerekiyor.

Tercihimi Nelere Dikkat Ederek Yapmalıyım?

Son zamanlarda tüm erkeklerin aklında hep aynı soru dolaşıyor; jileti mi makineyi mi tercih etmeliyim? Öncelikle şunu belirtelim; tıraş kişisel tercihlere bağlı bir olaydır. Tıraşta doğru ürünü seçebilmek için cildinizi tanımanız ve cilt yapınıza uygun ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Rahat ettiğiniz ürünlerle tıraş olmanız en doğru tıraş yöntemidir.

Makineyle Tıraşın Avantajları Ve Dezavantajları

Tıraş makinelerinin en büyük artısı sakalınızı istediğiniz boyda kısaltma imkanı sunmasıdır. En kısa kesimde bile sakallarınız tamamen yok olmuş değildir. Kullanımı da oldukça kolaydır. Vaktinizin kısıtlı olduğu zamanlarda işinizi kolaylaştıracaktır. Evde tıraş olmaya vaktiniz yoksa yanınızda götürüp gittiğiniz yerde de rahat rahat tıraş olabilirsiniz. Fakat makinelerin temizliği biraz can sıkıcı olabiliyor. Bu yüzden yıkanabilir makineleri tercih etmeniz daha avantajlı olacaktır. Ayrıca tıraşınızı tek yönde gezdirerek yapma olanağı sağlayan otomatik tıraş makineleri daha çok öneriliyor. Bunun sebebi de otomatik tıraş makineleri hem sakal köklerine zarar vermiyor hem de yönlerini değiştirmiyor.

Jiletle Tıraşın Avantajları Ve Dezavantajları

Jilet makineye göre daha pürüzsüz bir cilt sunar. Düz bir şekilde tıraş olmazsanız, sakal yönünü değiştirebiliyor. Tıraş sonrası losyonu da cildinizi ferahlatır. Fakat jiletle tıraş olmak, tıraş makinelerine oranla çok daha fazla vaktinizi alıyor. Kıl dönmesi, yanma, kesik gibi durumlarla karşılaşma ihtimali jiletlerde daha yüksek.

Benzer Yazilar

Şiir Yazan Erkekler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Ahmet DOĞDU

Hafta Sonu Tatili İçin Eşiniz İçin Nasıl Bir Plan Yapmalısınız

Ahmet DOĞDU

Bakımlı Bir Erkek Olmanın İpuçları

Ahmet DOĞDU

Bir Erkek İçin ” Vazgeçilmez” Olmanın 5 Yolu

Ahmet DOĞDU

İlk Tanışmada Beden Dili

Ahmet DOĞDU

En Trend Erkek Bakım Ürünleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz