Image default
Erkek Moda

JOGGERS – EŞOFMAN PANTOLON MODASI

Modada gün geçmiyor ki yeni tarzlar, stiller ortaya atılmasın. Özellikle günümüzde moda akımları içerisinde sıklıkla karşımıza çıka trendlerden biri de rahat özellikte kıyafetlerin tercih eilmesi ile birlikte Jogger yani eşofman pantolon dediğimiz ve çevremizde bu sıralar sıklıkla gördüğümüz pantolonlar dikkat çekiyor.

Takım Elbiseden Eşofmana

Rahat kıyafetlerin moda olmaya başladığı günümüzde özellikle takım elbise içine sıkışan erkeklerden daha rahat kıyafetler ile işe giden erkeklere doğru ciddi bir geçiş söz konusu ve bu akım başta kısa kumaş pantolonlarla devreye girmişti. Akabinde ise kısa kumaş pantolonlar bilekte kaldıkları için açıkta kalan ten adına zamanla renkli geometrik desenli çoraplar ile takım elbiselerin havası iyice değişti. Şimdilerde ise eşofman pantolon denen Joggerlar ile rahatlık iyice hayatımıza girmiş durumda.

Özgür Ruh Jogger

Jogger yani eşofman pantolonların hayatımıza girmesi ile birlikte kıyafette konfor iyice üst sıralara taşınmış durumda. Erkeklerde rahatsız eşofman pantolonlarla söz konusu iken bayanlarda ise hayatımıza yeniden giren taytlar ve onların şimdilerde farklı versiyonları ile iyice trend olmuş durumda. Artık evde rahat giyinmek isteyen insanların yanı sıra işe giderken veya dışarıda vakit geçirirken rahat etme ihtiyacı ile birlikte moda da buna ayak uydurmuş durumda.

Erkeklerde özellikle joggerlar eskilerde spora giderken giyilen eşofmanlar yerine günümüzde sadece spor kıyafeti olarak değil günlük bir kıyafet olarak dışarıda vakit geçirileceği zamanlarda da tercih edilmekte. Hatta tekstil alanında hizmet veren firmaların bir çoğu bu alanda çeşitli renk ve modellerde ürünler piyasaya sunarak örneğin geniş kargo cepli joggerlar ile rahatlığı ve cüzdan taşıma derdine bile son veriyor. Joggerlar üst olarak kombinlenmek istenirse genellikle sweatshirt veya spor ceketler ise en çok tercih edilenlerden.

Benzer Yazilar

2016 Yılının Gözde Erkek Parfümleri

Ahmet DOĞDU

Kışın Kurtarıcısı : Boğazlı Kazaklar

Ahmet DOĞDU

Erkek Küpe Modelleri Nelerdir?

Ahmet DOĞDU

Gömlek Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Erkek Giyiminde Sandaletin Yeri

Ahmet DOĞDU

Kravat Nasıl Bağlanır?

Editor

Yorum Yaz