Image default
FelsefErkek

Kadın Erkek ilişkilerinde Dış Görünüm Ne Kadar Önemli

Bu konuda söylenecek o kadar çok şey var ki aslında. En azından günümüzde her şeyin maddiyatla ölçüldüğü ve paran varsa dış görünüşünün iyi olacağını savunan birçok kişiyle birlikte yaşamaktayız. Özellikle de kadın erkek ilişkilerinde dış görünüşün kalp güzelliğinden daha fazla öne çıktığını görmekteyiz. Bu demek değil ki herkes böyle düşünüyor, ben böyle düşünmeyenlerdenim mesela. Ruh güzelliğini aramak daha mantıklı geliyor bana fakat günümüzde maddiyatın bu kadar önemli olduğu bir zamanda kadınlara da diyecek söz bulamıyorum.
Kadın erkek ilişkilerinde dış görünüşün önemi aslında büyük de bir önem taşımakta. Ne de olsa ye kürküm ye devrindeyiz maalesef. Bir topluluğa girdiğiniz de kılık kıyafetiniz düzgün ise dış görünüşünüz bakımlı ise hemen dikkatleri üzerinize çekersiniz. Bu kaçınılmazdır. Oysaki biraz dağınık iseniz kimse yüzünüze bile bakmaz. Kadın erkek ilişkileri de tıpkı böyledir ne kadar bakımlı iseniz karşı cinsi o kadar etkilersiniz çünkü yaptığımız şey direk olarak dış görünüşü süzmektir. Neden yaparız bunu da anlamış değilim aslına bakarsanız ama illaki bu böyle oluyor. Ben bunu şuna benzetiyorum alış verişe çıktığımızda ilk dikkatimizi çeken şeyler iyi ambalajlanmış iyi paketlenmiş ürünlerdir. Bir yakınımız hediye aldığımızda hediye paketi yaptırırız acaba neden düşündünüz mü? Kendisini özel hissetmesini sağlamak için tabi ki. İlişkiler dede böyle dış görünüşümüz ne kadar iyi olursa karşı tarafa kendimizi o kadar özel hissettirebileceğimizi düşünürüz.

Aslında dış görünüş diyoruz illa ama birazda kalp güzelliğine de bakmamız gerek bence. İnsanları sadece dış görünüşlerine bakarak yargılamak ne kadar doğru sizler takdir edin. Şunu unutmayalım rica ediyorum dış görünüşüne bakarak aşağıladığımız veya hor gördüğümüz bir kimsenin yıllardır bizi sevecek, mutlu edecek, koruyacak o aradığımız insan olmadığını nerden bilebiliriz. Bu sebeple dış görünüş tabi ki önemli fakat bununla yargılama yapmak doğu değildir diyorum.

 

Benzer Yazilar

 Kadınlara Göre En Seksi 10 Erkek Mesleği

Ahmet DOĞDU

Kadınların Hoşlanmadığı 5 Davranış

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Bakım Ürünlerindeki Son Yenilikler

Ahmet DOĞDU

Jiletle Tıraş Olmanın Cildinize Faydaları

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kadınlarda İlk Neye Bakar?

Ahmet DOĞDU

Babalar Niçin Erkek Çocuk İster?

Editor

Yorum Yaz