27.5 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 15, 2019
FelsefErkek

Kadın Erkek ilişkilerinde Güven

güven

Güven bir ilişkide çok önemlidir. O ilişkinin temel taşıdır. Güvenin sarsıldığı bir ilişki çok uzun ömürlü olmaz. Bu bütün ilişkilerimiz için geçerli. Anne babamızla, kardeşimizle, arkadaşımızla, komşumuzla, sevgilimizle, eşimizle olan ilişkilerimiz için de geçerli.

Kadın erkek ilişkisindeki güveni ele alırsak güveni sarsabilecek en önemli etken aldatmaktır. Aldatılan tarafın güveninin tekrar yerine gelmesi çok zordur. Güvenin sarsılmasıyla baş gösterecek olan tartışmalar her seferinde ilişkiye balta vurur. Tıpkı bir ağacın köküne baltayla vurulan darbeler gibi… Sadece aldatma değil, herhangi bir konuda söylenebilecek bir yalan veya bir gerçeğin saklanması da aynı sorunlara neden olacaktır. Hiç kimse bu sorunları yaşamak istemez. Ancak istemeden de olsa hatalar yapılabiliyor. Güveni sarsan olayın derinine inerek nedenini anlamaya çalışmak faydalı olabilir. Sonuçta her insan hata yapabilir. Ya da hatayı yaptıran sizin tavırlarınız olabilir. Birçok açıdan değerlendirerek bir karar verilmelidir. Eğer ilişkinin devam etmesine karar verilirse, o üzücü olayı bir daha açmamak üzere kapattığınızdan ve yeni bir sayfa açtığınızdan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde herhangi bir alakasız konuda tartışırken bu konuyu gündeme getirme ihtiyacı duyarak başa dönmüş olursunuz.

Söylediğimiz gibi güvenin sarsılması ilişkiyi bitirebilir. Bunları yaşamamak için daha özenli olmalısınız. Saygıyı ve güveni yitirecek davranışlardan sakınmalı, bir hata yapsanız bile bunu eşinize kendiniz anlatmalı, nedenlerini açıklamalısınız. Bu affedilmenizi garantilemez belki ama saygınlığınızı korur.

 

Benzer Yazilar

Kadınların Hoşlanmadığı 5 Davranış

Editor

Trip Atan Erkek Nasıl Davranır?

Editor

Kadının Erkek Gözünde Değeri

Ahmet DOĞDU

Erkek Burcu

Editor

Bayanların hoşlandığı erkek tipleri

Ahmet DOĞDU

İki Aşk Arasında Kalanlar Dikkat! Nasıl Karar Vermeli?