24.1 C
Istanbul, TR
Pazar, Haz 23, 2019
FelsefErkek

Kadın Erkek İlişkilerinde ilgi unsuru

ilgiBir ilişkiyi belli bir süre boyunca fazla uyumlu bir biçimde sürdürebilmenin şartlarından biri davranışlarda belli bir dengeyi tutturmaktır. Çok fazla ilgi de, aşırı ilgisizlik de ortalama bir insanın canını sıkacak şeylerdir. Aşırı ilgi; özellikle partnere duyulan güvensizlikten veya bağımlılıktan kaynaklanıyorsa bir ilişkiyi en kısa zamanda ortadan kaldırmanın yollarından biri olarak tanımlanabilir. İlgisizlik de karşı tarafta önemsenmediği duygusunu oluşturur ve özellikle kişilerin birbirini tanımasının gerektiği ilk zamanlarda yaşanırsa; gerçekten tuhaf bir şeydir.
Bazı insanların, daha çok da kadınların ilgi isteğinin bazen abartılı derecede olduğu ne kadar gerçekse; bazı insanların, daha çok da erkeklerin ilgisizliği abarttıkları da o kadar gerçektir. Boğacak, kontrol ettiği duygusunu verecek kadar ilgili olmakla değer vermediği duygusu uyandıracak kadar ilgisiz olmanın makul bir ortası vardır ve yetişkin bir insan bunun ortasını kestirebilmelidir. Partnerine ilgi göstermekle onu sürekli olarak kontrol etmenin farkını ayırt edebilmelidir. Birçok insan ilgiyi sever; ama kendine sürekli müdahale edilmesinden hoşlanacak pek fazla insan yoktur.
İlgisizlik bazen kişinin yapısıdır. Kimi zaman da gerçekten size pek aldırmamasıdır. Bir süre için ilgili davrandıysa bile size olan ilgisi bir sebeple ortadan kalkmıştır. Böyle durumlarda duruma bahaneler arayarak kendini avutmaktansa olanı olduğu gibi kabul etmek bazen en doğrusudur. Geçen gün ömürdendir; ve hayatımıza giren herkes için uzun uzun çabalayacak kadar zamanımız yoktur.

Benzer Yazilar

Erkek Psikolojsinden Ne Kadar Anlıyorsun?

Editor

Romantik Bir İlişki İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Erkek İçin Kadın Sadece Güzel Mi Olmalı ?

Editor

İlk Buluşma Öncesi Gerginliğinizi Atmak İçin 10 İpucu

Editor

Çok Güzel Kadınlarla Birlikte Olan Erkeklerin 8 Sırrı

Ünlü Psikatristlerden Aşk Yorumları

Editor