Image default
FelsefErkek

Kadın erkek ilişkisinde aile faktörü

Aile

Birbirinize aşık olursunuz ve gözünüz başka hiçbir şey görmez. Artık bir an önce sevdiğiniz kişi ile bir aile kurmak ve çocuk yapmak istiyorsunuz. Siz birbirinize aşıksınız çok güzel. Peki ya aileleriniz? “Canım ben onu sevdim ailesinden bana ne?” “Onunla evleniyorum ailesiyle değil” vb görüşleriniz olabilir. Ama bir kere daha oturup düşünmenizi tavsiye ediyor ve sizinle görüşlerimizi canı yürekten paylaşıyoruz;

İki ailenin birbirine uyumu demek aynı zamanda sizin de birbirinize uyumu demektir. Çünkü sizi onlar yetiştirdi. Yetiştiğiniz aile nasılsa siz de ileride öyle bir aile kurmak isteyecek ve yetiştiğiniz gibi yetiştireceksiniz. Çocuklarınızı büyütürken babanız nasıl bir baba ise muhtemelen siz de öyle bir baba olacaksınız unutmayın!

Diyelim ki siz çok farklı ailelerde büyümüş olsanız da birbirinize olan aşkınız ile bir şekilde uyum sağladınız. Peki sevdiğiniz kadının babası size “gel bakalım evlat” deyip bir güzel kulağınızı büktüğünde ona da uyum sağlayabilecek misiniz?

Siz büyüğümdür dediniz ve sabrınızın sınırını zorlasa da dayandınız diyelim. Peki ya iki ailenin bir araya geldiği özel günlerde ne olacak? Çocuğunuzun doğum gününde sürekli atışan birbiri ile yarış halinde olan anneniz ve kayınvaldenize ne kadar dayanacaksınız? Doğum günleri kabusunuz mu olacak?

Peki ya sevdiğiniz kadın annenizi, anneniz de eşinizi eleştiriken durumu nasıl idare edecek hangi tarafta duracaksınız? Anneniz sizi başka bir kadınla paylaşmaya dayanamayıp çeşitli şekillerde kıskançlık yapacak. Eşiniz de size annenizi şikayet edecektir. Bunların üstesinden de gelebilecek misiniz?

Bütün bunları düşündüğünüzde bile hala onunla olmak istiyor ve bunların hiç birini önemsemiyor musunuz? O zaman ailelerinize birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi gösterin ve onların birbiriyle uyumlu olabilmeleri için elinizden geleni yapın. Onların arasındaki ilişkileri siz yönlendirin ve onları çok sık biraraya getirmekten kaçının.

İlişkiniz için her şeyi göze almış bir aşık olarak. Evliliğinizin tadını çıkarın ve çok mutlu olun…

 

Benzer Yazilar

Erkeklerde Kumar Alışkanlığı ve Nedenleri

Ahmet DOĞDU

Ağlayan kızlar güçlü kadınlar..

Ahmet DOĞDU

Şiddete Eğilimli Erkekler

Ahmet DOĞDU

Erkekler Duygularını Neden Belli Etmez?

Ahmet DOĞDU

Çirkin Ama Çekici Erkeklerin Sırrı Ne?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin En Çok Kullandığı Emojiler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz