Image default
FelsefErkek

Kadın Erkek İlişkisinde Kişiliği Koruma

kişilikBir ilişkinin yürümesi için iki tarafın da birtakım tavizler vermesi gerekir. Bu başlı başına bir olumsuzluk değildir; herhangi bir insan ilişkisini yürütmenin başlıca koşullarından biridir. Birbirleriyle mükemmel, eksiksiz, şahane bir uyum içinde olan iki insanı tarihler kaydetmemiştir. Güzel, mutlu bir ilişki aralarında kendiliğinden böyle bir uyum olan iki insanın denk gelmiş olmasına işaret etmez; tarafların beraberliklerinin sürmesini istemesi ve bunun için emek vermesiyle mümkün olur.

İlişkiyi yürütmek isteyen kişi gereğinde kendinden bir şeyler verecektir; fakat bunun insanın kişiliğiyle çok ters düşmeyecek bir seviyede olması gerekir. Aksi halde bırakın karşı tarafın saygı duymasını; kişinin kendine saygısı kalmaz. Örneğin belirli bir ortamda karşı tarafın istediği şekilde giyinmek; bunun için sunduğu sebep size de mantıklı gelirse, yapılabilir. Ama sizden kendinizden çok başka biriymişsiniz gibi giyinmeniz istenirse bunu kabul etmeniz yanlış olur. Yine gitmeye çok hevesli olmadığınız bir yere veya bir etkinliğe partnerinizin hatırı için katılırsanız incileriniz dökülmez. Ama gidilecek yer veya yapılacak şey size bir sebeple çok ters geliyorsa; bunu yapmaktan dolayı sıkıntı veya üzüntü duyacaksanız yapmamalısınız.

Sevdiğimiz, değer verdiğimiz insanlar için yapabileceğimiz şeyler; herhangi biri için yapabileceklerimizden fazladır ve bu da doğaldır. Ama bunun da bir sınırı vardır. Uyumluluğu bir başkasına tamamen tabi olma noktasına getirmek sağlıksız, mutsuz edici ve öz saygıyı yıkacak bir davranıştır.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Tükenmiş Aşkın 5 Belirtisi

Kadınların Erkeklerde Aradığı 5 Özellik

Ahmet DOĞDU

Burçlara Göre Kadınların Aşk Hayatları

Kadınları Cezbeden Birbirinden Çekici 10 Araba Modeli

Ahmet DOĞDU

Kadınları Baştan Çıkaran Casanova’nın Çapkınlık Sırları

Ahmet DOĞDU

Evlilik Kararı ve Sonrası Hakkında

Editor

Yorum Yaz