23.2 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
FelsefErkek

Kadının Erkeğin Kariyerine Bakışı

Bütün insanlar hayatlarında iyi bir kariyer yapmak ve iyi noktalara gelmek ister. Çünkü bilinmektedir ki iyi bir kariyer iyi hayat standartları demektir. Kadınlarda özgüveni yüksek insanların özellikleri barındıran erkeklerin iyi kariyerli olmasını sever ve böyle kişilerle ilişki kurmak isterler.

Kadınların “Güçlü Erkek Sevilecek Erkek” Yaklaşımı

Kadınların güçlü erkeklerden hoşlandığı bilinen bir gerçektir. Ancak bu güç fiziksel güç değildir bu güç erkeklerin psikolojik ve sosyolojik yapısıyla hayata karşı duruşlarını göstermekte.

Yeterlilik Duruşu

Yeterlilik duruşu erkeklerin hayatta başına gelebilecek olaylara karşı dik duruş sergilemesidir. Hayatta her şeyin üstesinden gelen kendine güvenen erkek nasıl davranır sorunlara karşı nasıl çözümler ürettiği kadınlar tarafından takip edilerek bütün problemle başa çıkan erkek güçlü erkektir algısı yaratır ve ilgi çekicidir.

Finansal Güç Yeterliliği

Finansal güç yeterliliği bireylerin yaşadığı çevreye göre değişmektedir. Büyükşehirlerden yaşayan kişiler aylık 4-7 bin lira arasında kazandığında orta gelirli olurken, kırsal kesimde yaşayan insanlar aynı miktarla üst seviye kazanç sağlayanlar arasında olmaktadır. Bu nedenle kazançla yaşanılan çevre arasında doğrudan ilişki vardır.

Yaşadığı çevreye göre üst düzey kazanç sağlayan erkekler kadınlar tarafından ilgi çekicidir. Bir kadın için en önemli hususlardan bir tanesi erkeğinin kendisine bakması ve ayakları üzerinde durmasıdır. Kazancı yüksek erkekler her zaman evlenilecek erkektir.

Kariyerin Cezbedici Gücü

Bir erkeğin sosyolojik veya kültürel konumu ne olursa olsun iyi bir işte üst düzey yetkili olması kadınlar tarafından oldukça ilgi çekmekte ve kabul görmektedir. İyi bir kariyeri olan erkek her zaman için cezbedici erkektir. Bu durum aslında doğrudan finansal güçle alakası yoktur. Erkeklerin kariyerlerinin yüksek olması diğer erkekler arasında saygın olması ve kabul görmesi kadınlarda önüne geçilemez cazibe olarak görülür. Bu nedenle kadınlar için erkek kariyerinin önemi yüksektir. İyi bir işi olan güçlü bir erkek, her zaman beraber yaşanılacak karizmatik erkektir.

 

Benzer Yazilar

Günübirlik Kaçış Planı

Ahmet DOĞDU

VIP Kadın Tavlama Satatı

Kadınlara Sorduk Hangi Kıvanç Tatlıtuğ?

Editor

Erkek İçin Kadın Sadece Güzel Mi Olmalı ?

Editor

Erkeklerin Sevişmek İstememe Nedenleri

Editor

Flört İnsanı Mısın Uzun İlişki Mi?

Editor