Image default
FelsefErkek

Kadının Erkek Gözünde Değeri

Erkeğinin gözünde değerli kadın olmayı kim istemez. Bütün kadınlar ister mutlaka. Ama bunun için uygulanması gereken bazı kriterler var. Öncelikle sevdiğinizden emin olmalısınız. Çünkü insan sadece sevdiği için fedakârlık yapabilir.

Erkek egemen bir toplumda yaşadığımızı söylemeye gerek yok. Kimse bunu inkâr edemez. Ama bu, kadınların ezilmesi anlamına gelmemeli. Erkekler sahiplenicidir. Fiziki olarak kadından daha güçlüdür ancak kadınlar narin ve kırılgan olduğu kadar erkeğe göre daha güçlüdür. Bu nedenle idare eden taraf genellikle kadın olur. Bu kadının ezikliğinin değil aksine güçlü olmasının göstergesidir. Akıllı, özverili bir kadının değeri bir erkek için oldukça fazladır. Hiçbir erkek yoktur ki, sevdiği kadının kendisine şefkatle yaklaşması karşısında kayıtsız kalsın. Sonuçta bir erkek için ilk tanıdığı kadın annesidir ve anne değerli bir varlıktır. Aynı şekilde bir kadın için de ilk tanıdığı erkek babasıdır ve onların ilk aşkıdır.

Her gün gazetelerde dergilerde kadınları/erkekleri anlamanın yollarıyla ilgili yazılar yayınlanmakta. Ancak bunları hayata geçirebilen var mı bilmiyoruz. Çünkü erkekler Mars’tan kadınlar Venüs’ten! Yani zaten yaradılışımız farklı. Ne kadınlar erkekleri, ne de erkekler kadınları anlayabiliyor. Bu noktada önemli olan sevdiğimiz insanı tanıyabilmektir. Sevdiklerini sevmediklerini çözebilmektir. Aynı şekilde erkeğin de bu şekilde yaklaşması gerekir. Günümüzde şöyle bir düşünce var. “Erkeğin her dediğini yaparsam beni ezer veya gözünde değerim düşer.” Bu bir noktaya kadar doğru bir noktaya kadar yanlış bir yorumdur. Elbette bu durumu suistimal edebilecek erkekler var. Ancak herkesi aynı kefeye koymak yanlıştır.

Erkekle kadın arasında önce saygı olmalıdır. Saygı ve sevgi sağlamsa ilişkiler yürür ve birbirlerine verdikleri değer artar.

 

Benzer Yazilar

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Editor

Sosyal Medyada Kadınları Etkileyen Erkek Profilleri

Editor

İlk Buluşmada Bunları Yapmayın

Bir Erkek Olarak Eşinizin Çalışması Sizi Mutlu Eder Mi?

Editor

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları

Yorum Yaz