Image default
FelsefErkek

Kadının Gözünden Erkek

Kadınlar karşılarında nasıl bir erkek görmek ister. Karizmatik, güçlü, yakışıklı, eli ekmek tutan, sorumluluk sahibi, iyi bir baba adayı vs. Mükemmeli beklerler ancak hepsini bir arada bulabilmek neredeyse imkânsız.

Kadının ilk aşkı her zaman babasıdır. İstisnalar yok değil ancak genel durum böyledir. Kendisini babası gibi koşulsuz sevecek bir erkek isterler. Onun yanında şımarabilmek, çocuksu yanını çıkarabilmek isterler. Çünkü erkek güçlüdür, en azından öyle olmalıdır. Onu sarıp sarmalayabilmelidir. Onu her kötülükten koruyabilmelidir. Tıpkı ilk aşkları olan babaları gibi… Evlenirken de bu ölçütleri göz önünde bulundururlar. Evinin sorumluluğunu üstlenebilecek mi, çocuğuna iyi bir baba olabilecek mi, benim düşüncelerime saygı duyabilecek mi, herhangi bir konuda karar verirken benim fikrimi de hesaba katacak mı gibi birçok ölçüte dayanarak değerlendirirler.

Kadın mutlu olduğu sürece evine, eşine ve çocuklarına karşı daha verimli olabilir. Bu her evlilikte mümkün mü peki? Tabii ki değil. Evini ve çocuklarını ihmal eden çok fazla erkek var. Peki, kadın buna rağmen özellikle de çocuklarını ihmal eder mi? Bu biraz daha az görülen bir durum. Kadınların gücü genellikle böyle durumlarda ortaya çıkar. Tüm zorluklara göğüs gererek çocukları için savaşır. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi kadının daha verimli bir eş ve anne olması için biraz güler yüz, biraz ilgi yeterlidir. Kadınları bu kadar basit şeylerden mahrum bırakmak hem kendinize hem de onlara haksızlık olur. Her şey her iki tarafın mutluluğu için!

Benzer Yazilar

Sevgilinizin Size Soğuk Davranmasının Sebepleri

Ahmet DOĞDU

Futbolu Seven Kadın Erkekler İçin Çekici mi?

Ahmet DOĞDU

Çalışan Erkekler İçin Sosyal Etkinlik Önerileri

Kusursuz Erkek Davranışları Nasıl Olmalı?

Ahmet DOĞDU

İlişkide En Çok Karşılaşılan Kadın Tipleri

 Kadınların Vazgeçilmezi Olun!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz