Image default
Vajinalog + 18

Kadınlar İçin İdeal Penis Ölçüsü Ne Kadar?

Kadınlar cinsel birleşmede partnerinin ne kadar penis boyuna sahip olmasını bekliyor olabilir? Bu soru yıllar yılı sorulup duruluyor. Kimi kadınlar önemli olanın boyu değil işlevi olduğu söylerken kimileri boy diyor kimileri ise orgazm diyor. Ancak konunun bilimsel olarak bu zamana kadar araştırması bir türlü yapılmamıştı. Ta ki Kaliforniya Üniversitesi bu konuya parmak basana kadar…

Söz konusu üniversite düzeyindeki araştırmada seçilen 75 kadına 3 boyutlu tarayıcılar üzerinde hazırlanmış toplam 33 farklı penis boyu gösterildi. Bu gösterilen penis boylarının büyüğü de vardı küçüğü de… Kadınların tek gecelik ilişki ve uzun süreli düzenli ilişkilerdeki seçim sonuçları aslında birbirine yakın çıktı. Öyle ki kadınlar tek gecelik ilişkide 16.3 cm ideal penis boyu isterken uzun süreli birlikteliklerde ise 16 cm penis boyunu ideal buldukları anlaşıldı.

Bazı Denekler Küçük Boy Penisi Tercih Etti

Bazı denekler ise gerçekten de şaşırtıcı sonuçlara imza attı. Standart olarak da kabul edilen 13 cm boyunu tercih eden kadınların sayısı da bir hayli fazlaydı. Hatta neredeyse yarıya yakın denek 13 cm penis boyunu ideal olarak tercih etti. Bu da penis boyundaki bütün tartışmalara son noktayı kadınlar ideal penis boyu koyan bir gelişme oldu. Kadınların da bu araştırma sonuçlarından anlaşıldığı gibi boyu değil işlevinin önemli olduğunu bir kere daha ilan etmiş oldu.

 

Önemli Olan Boyu Değil İşlevidir

Erkek partnerin cinsel birleşmede tecrübesizliği her ne kadar kalın ve uzun penis boyu olursa olsun kadınları hayal kırıklığına uğratır. Bu nedenle önemli olan erkeğin sahip olduğu penis boyu ne kadar olmalı değil penisiyle partnerini doyuma ulaştırma sanatıdır. Zaten bu konuya ünlü seksoloji uzmanı Haydar Dümen renkli bir yorumla son noktayı koymuştur: “Nöbeti ha 1.70 boyunda bir asker tutmuş ha 1.80 ne fark eder önemli olan işlevi”.

Benzer Yazilar

Antigua’da Bir Güzel

Ahmet DOĞDU

Kadınların Sekste Yaptığı Hatalar

Ahmet DOĞDU

Kadınlarda G Noktası Nedir Nasıl Uyarılır?

Editor

Hilary Rhoda

Ahmet DOĞDU

Erkekler’de Bazı Nedenlerden Dolayı Cinsellikten Soğuyabilir.

Editor

En Çok Tercih Edilen Seks Pozisyonları

Editor

Yorum Yaz