Image default
FelsefErkek

Kadınlar ile Erkekler Aynı Cümleleri Farklı Anlar

Kadınlar ve erkekler yaratılış itibariyle birbirlerinden farklı olarak karakterlere sahiptirler. Kadınlar ve erkekler birbirleriyle iletişim kurduklarında sarf ettikleri cümleler iki taraf açısından da farklı algılanabilmektedir. kadın ve erkek arasındaki duygusal farklar o kadar büyüktür ki farklı algılanan cümlelerin çok komplike yapıda olması veya büyük anlamlar ifade etmesi gerekmemektedir. Çok basit kurulan cümleler de bile görüş ayrılıkları yaşanmasının temel nedeni kadın ve erkekler arasında karakter farklılıklarının olmasıdır.

Konuşalım mı?   

Kadınlar tarafından kullanılan bu cümlede erkeğin yapmaması gerektiği bir hareketi yapması sonucunda verilen tepkiyi yansıtmakta.

Beni Neden Dinlemiyorsun!

Erkekler olarak karşımızdakini dinlerken bayanlara oranla daha az mimik kullanırız. Bu durum kadınlar tarafından dinlenmiyorum algısı oluşturmakta. Kadınlarsa karşısındaki kişiyi dinlerken  ” Aa öylemi, olur mu şekerim , çok şaşırdım  ” gibi cümlelerle karşısındakini dinlediğini hissettirir. Erkeklerin de kendileri gibi olmalarını bekleyen kadınlar bu yüzden bu duruma tepki gösterirler.

Birlikte Yapalım mı?

Biz genelde erkekler olarak  herhangi bir konuda birlikte yapma isteğini kötü algılar ve zayıflık olarak algılarız. Bu algı erkekler de kaybetmişlik hissine neden olur.

Kadınlarda ise durum farklıdır. Kadınlar takım çalışması yapmayı çok sever ve erkeklerin aksine bu durumu kaybetmek olarak algılamazlar. Kadınlar için yardım almak olağan olarak görülmekte ve başarı için gerekli koşullar arasında olmaktadır. aşkta kadın erkek farkı olan en bariz örneklerdendir.

Biraz Sakinleşelim, Susalım, Sonra Konuşuruz

Erkekler olarak bu cümleyi gerçekten sakinleşmek amacıyla kullanırız. Sessiz kalmak erkekler için sorun teşkil etmemekte hatta sorunun çözümü için düşünmek bir gerekliliktir.

Kadınlarda ise durum çok farklıdır. Kadınlar bu sözleri ceza olarak algılayarak  “bana kimse ceza veremez” psikolojisine girerler. Bu yüzden genellikle erkeklerin sessiz kalmasını sabote ederek tartışırlar.

Üstüme Gelme Sonra Tartışalım

Erkekler açısından bu söz tarafsızca söylenmiş bir ifadedir. Olumlu veya olumsuz anlam ifade etmez. Kadınlarda ise bu cümle felaketin başlangıcıdır. Fikir ayrılığına düşülen konu ile alakalı konuşmaya başlayıncaya kadar kafalarında olumsuz düşünceler yer alır. Fikir ayrılığına düşülen konu ile ilgili konuşuncaya kadar adeta hayatı zehir ederler.

 

Benzer Yazilar

Uzun ve Huzurlu Birliktelik İçin Olmazsa Olmazlar

Kadınlara Daha Dişi Hissettirmenin 5 Yolu

Ahmet DOĞDU

İşkolik Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları

Sevgilisi Olunca Arkadaşlarını Unutan Erkekler

Ahmet DOĞDU

Daha Çekici Bir Erkek Olmanın 10 Yolu

Kadın Erkek Birer Dost

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz