Image default
FelsefErkek

Kadınlar Ne ister?

 

Fethedebilmek için şekilden şekle girdiğimiz “kadın” kalesinde neler olup bittiğini anlayabilmek için bu hafta ileri cephedeyiz.

İstanbul’da yaşayan beş genç kadından oluşan Men’s Life Today Türkiye Kızlar Konseyi, içeriden bildiriyor: Kadınlar nasıl bir erkek, nasıl bir ilişki ister?

Leman (22)
Huzur, huzur, huzur. Başımı yaslayacak bir omuz her şeyden değerli benim için. Biz kadınlar bize sahip çıkılmasını kelime anlamıyla pek sevmeyiz, ama aslında erkeğin bize sahip olmasını, yanımızda olduğunu hissettirmesini bekleriz. Beni anlayan, beraber üretebileceğim, beraber okuyup beraber yazabileceğim bir erkekle hayattan aldığım keyif de iki katına çıkar.

Yasemin (23)
Benim için bir ilişkide öncelik, her şeyin doğal bir şekilde akıp gittiğini hissetmektir. Bir başka deyişle, ilişkide karşı taraf fiziksel görünüşünden sohbetine kadar hiçbir konuda beni eksik ya da fazla hissettirmemeli. Fiziksel ve kültürel uyum benim için çok önemli. Bir erkek, en doğal halimle benim yanımda olmaktan memnun olmalı. Bana göre, olduğun gibi değil de karşındakinin beğeneceği gibi olmaya çalışmak uzun süre taşınamayacak ağır bir yük.

Güneş (24)
Gazetelerin spor sayfası dışında kalan kısımlarını okuyan bir erkek tercih sebebidir. Genel olarak kibar ve düşünceli olmalı. İyi bir espri anlayışı da hem zekâ göstergesidir hem de eğlenceli bir insan izlenimi yarattığından pek çok kızın kalbini çeler. Bunlardan başka, ideal erkeğin kendine güvenli ama alçak gönüllü olması gerektiğini düşünüyorum.

Berna (25)
Erkeğin fiziksel olarak çekici olması, güvenilir, komik, zeki ve sosyal olması benim için önemlidir. Yanında kendimi rahat hissetmeliyim. Samimi, çevresine duyarlı ve adil bir erkek beni kazanır. Ancak maço ve tembel erkeklerden uzak durmayı tercih ederim. Kadın-erkek konularında eşitlikçi bir hayat görüşü olması gerek. Zor günlerimde bana destek olmalı ve sadece sevgili değil, iyi bir arkadaş da olabilmeli.

Sibel (24)
İlişkide en önemli şey bence paylaşım. Sohbet edebilmek, hayatı paylaşabilmekten bahsediyorum. Hoşlanacağım erkeğin en azından bir hobisi olmalı. Mutlaka spor yapmalı. (Futbol maçı izlemek sayılmaz!) Bunun dışında, bana ilgi göstermeli. Sağlığımla, işimle, evim, ailem ve arkadaşlarımla; kısacası hayatımla yakından ilgili olmalı. Zeki, kültürlü ve düşünceli böylesi bir erkek, yakışıklı olmasa da bana yakışıklı görünür zaten!

 

Benzer Yazilar

Eski Sevgiliyi Unutmak için Ne Yapmalı?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Ayakları Neden Kokar

Ahmet DOĞDU

İş Yaşamında Bir Erkeğin Asla Unutmaması Gereken 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Ayrılık Acısı Kader Değil

Ahmet DOĞDU

Evliliği Boşanma Girdabından Kurtarmanın Yolları

Editor

Erkeklerde Çapkınlık

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz