17.7 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Nis 20, 2019
Kadınlar Neden Mutsuz Erkekleri Çekici Buluyor?
FelsefErkek

Kadınlar Neden Mutsuz Erkekleri Çekici Buluyor?

Kadın erkek ilişkilerinde, bireylerin birbirlerine yakınlaşmalarına neden olan birbirinden farklı faktör bulunmak ile birlikte genel olarak bireyler, kendilerini daha iyi hissetmek adına mutlu ve huzurlu oldukları partnerleri tercih etmektedirler. Bu noktada ise bazı kadınlar erkeklerde farklı özellikler arayabilmekte, erkeklerin farklı özellikleri kadınlara çekici gelebilmektedir. Erkeklerin melankolik ve mutsuz tavırları bazı kadınları etkileyebilmekte ve araştırma duygusu doğurabilmektedir. Mutsuz erkek noktasında merak eden kadınlar, hem böyle erkeklere yakınlaşmak istemekte hem de sebebi öğrenmek adına bir yakın oluşturma gereği duymaktadırlar.

mutsuz-erkek.jpg

Esrarengiz Ve Hüzunlu Görünüm Çekiciliği

Kadınların, mutsuz erkekleri çekici bulmalarındaki en büyük nedenlerden bir tanesi olarak esrarengiz olarak görülmelerinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak bu tarz erkekler, daha önceki yıllarda büyük problemler yaşamış sorunlu bireyler oldukları için kendilerini melankolik bir tavır ile bireylere yansıtmaktadırlar. Bu noktada ise böyle esrarengiz tavırları merak eden kadınlar adına erkekler çekici gelmekte ve ne yaşadığına dair problemleri öğrenmeye çalışmaktadır. Çekici gelen erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre bireylerin ve daha doğrusu kadınların, melankolik ve gizemli erkekleri daha beğendiği ortaya çıkmış durumdadır. Bu noktada kadın erkek ilişkilerinde de belirleyici olan bu durum kadınların popüler bulduğu erkekler için de geçerli olarak gösterilmektedir.

kadinlar-mutsuz-erkekleri-neden-secer.jpg

Merak Uyandırma

Melankolik erkeklerin kadınlar tarafından sevilmesinin bir diğer sebebi ise merak uyandırmaları olarak gösterilmektedir. Genel olarak melankolik ve mutsuz erkekler, arkalarında büyük bir hikaye barındırdıkları için kadınlara daha çekici gelmekte ve merak uyanmasına yardımcı olmaktadır. Kadınlara çekici gelen erkekler arasında ilk sıralarda yer alan mutsuz erkekler, elbette ki tüm kadınların tercihi olmamak ile birlikte genel olarak pek çok kadın mutsuz erkekleri çekici bulmakta ve hikayelerini merak etmektedir.

kadin-erkek-iliskisi.jpg

Benzer Yazilar

İlk Buluşma Öncesi Gerginliğinizi Atmak İçin 10 İpucu

Editor

Bir Kadın İçin Rekabet Etmeye Hazır Mısınız?

Erkeklerin Futbol Tutkusu

Editor

Kadınların Erkeklerde Aradığı 5 Özellik

Editor

Çirkin Ama Çekici Erkeklerin Sırrı Ne?

Ahmet DOĞDU

Kadının erkeklerden istekleri

Ahmet DOĞDU