Image default
Vajinalog + 18

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

Boşalamayan kadınların çoğu, orgazm yaşamış gibi davranırlar. Bunun nedeni, ilişki yaşadıkları erkekleri üzmemekten geçer. Kadınların orgazm taklidinin yapmasının temel nedeni, eşlerine kötü anlar yaşatmamak adına kendilerini boşalmış gibi yaparak orgazm taklidi yapmaya mecbur hissetmeleridir. Bu durumun temelinde ise kendisini ve eşinin yetersizliği düşüncesi vardır. Dolayısıyla erkek, kadında her şeyin normal gittiği düşüncesiyle hiçbir değişiklik yapmaya gerek duymadığından, kadınlar bu durumu devam ettirmektedirler. Aslında bunun temel nedeni iletişimsizliktir. Eşler birbirleri ile açıkça nelerden hoşlandıklarını, nelerden hoşlanmadıklarını konuşabilmeleri halinde bu sorun tamamen ortadan kalkabilir.

kadin-orgazmi.jpg

Kadın Orgazmı

Orgazm beynin cinsel uyarıların doğru bir şekilde hissedilmesi ile olur. Sevişme sırasında cinsel hazzın yoğun anlarla yaşanmasıyla orgazm gerçekleşir ve bu sırada kadınlar için rahim, vajina istemsiz olarak ve güçlü bir şekilde kasılır. Genital kasılmalar orgazmdan sonra tüm vücuda yayılır.

Kadınların orgazm yaşamaları için zevk ve heyecanın artması orgazmı aynı oranda artırır. Kadınlar, orgazm yaşamadan yaşadıkları ilişkiler sonucunda sevişmeden soğuyabilir ve bunun sonucunda da ciddi cinsel sorunlarla karşılaşabilirler.

kadinlarda-orgazm.jpg

Kadınlara orgazm yaşatmak için ilk önce partnerin ne istediğini çok iyi bilmek gerekir. Ancak bazı değişmez gerçekler vardır ki tüm kadınlar için bu geçerlidir. Her iki taraf içinde orgazmı yaşamak için ön sevişmenin uzun sürmesi gerekmektedir. Hazır olmadan başlanan ilişki başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bunun fizyolojik sonuç olarak kadınlarda kayganlaşma sorunu ve gevşemenin yetersiz olmasından kaynaklanan problemler oluşabilir.

Kadın Orgazmı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

kadinlar-neden-orgazm-taklidi-yapar.jpg

Ön sevişme sırasında kadınların bazı orgazm noktalarının uyarılması bunu kolaylaştırabilir. Bu noktalar dudaklardan başlar. Doğru öpüşme ile başlayan ön sevişme kulak arkası ve ense bölgesinde yoğunlaşmasıyla doğru noktalar uyarılmaya arttırılır. Enseden inen dudakların göğüs bölgesinde yoğunlaşmasıyla farkı bir nokta daha uyarılmış olur. Özellikle göğüs uçlarının yumuşak dil darbeleri ve hafif ısırıklarla uyarılması diğer bir orgazm noktasıdır. Vazgeçilmez bir diğer orgazm noktası ise cinsel organlarıdır. Kadınlarda orgazmında klitorisin rolü çok fazladır. Vajinanın üstünde tepe noktasıdır. Kadınlar bu noktadan müthiş haz duyarlar. Doğru orgazm noktalarına ulaşılması ile harika dakikaların yaşanmasını sağlamış olur, tıpkı doğru notalara basılması gibi.
 

Benzer Yazilar

Kelly Brook’un 2013 Takvimi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde En Sık Rastlanan Cinsel Hastalıklar

Ahmet DOĞDU

Aşkı Hormonlarımız Yönlendiriyor

Editor

Erkeklere Yatakta Yapılmaması Gereken 5 Şey

Ahmet DOĞDU

Kadınları Korkutan Erkek Davranışları Hakkında

Editor

Çok Cinsel Deneyim Evlilik Hayatını Nasıl Etkiler?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz