12.7 C
Istanbul, TR
Cuma, May 10, 2019
Vajinalog + 18

Kadınlar Penis Boyutunu Önemser Mi?

Erkekler arasında en çok tartışılan cinsellik konularından biri de penis boyunun cinsel ilişkideki önemidir. Birçok bilimsel araştırmaya da konu olan bu tartışmada bazı erkekler bunun  önemli olmadığını bazıları da cinsel ilişkinin kalitesini arttıran bir etken olduğunu savunurlar. Peki, kadınlar için penis boyutu gerçekten önemli midir?

kadinlar-penis-boytunu-önemser-mi

Bilim Ne Diyor?

Penis boyutunun cinsel ilişkiye olan etkisine yönelik bilimsel araştımaların ilki gerçekte kadınların zevk alması ve orgazmı için penis boyunun kaç santim olması gerektiği yönünde yapılmıştır. Bu araştırmalara göre vajina 5-6 cm derinliğinde olup cinsel ilişki sırasında 15 cm’e kadar çıkabiliyor. Bazen bu derinlik 18-10 cm’e kadar ulaşsa d genellikle 15 cm civarındadır. Daha önemlisiyse kadınların zevk almasını sağlayan en hassas bölge, vajinanın ilk 3-4 cm derinliğe kadar bölgedir. Bu nedenle de 10 cm’lik penis boyutu normal cinsel ilişki için yeterli olarak kabul ediliyor. Minimum boy olaraksa 8 cm kabul ediliyor. Bu konudaki diğer araştırmalarda ise penis boyutundan ziyade çifter arasındaki uyumun, ortamın cinsel birliktelik için uygunluğunun daha önemli olduğu belirtiliyor.

kadinlar-ve-penis-boyutu

Kadınlar Ne Diyor?

Her konuda olduğu cinsellik konusunda da bilimsel veriler önemli olsa da bu konuda kadınların ne dediği de çok önemlidir. Kadınların penis boyu tercihi genellikle cinsel ilişki için yeterli olması yönünde. Birçok araştırma göstermiştir ki kadınlar penis boyutunu güzel bir cinsel yaşam için belirleyici olarak görmüyorlar. Kadınların en çok önem verdikleri hususlardan biri aşk bir diğeri de güzel dokunuşlar. Kadınlar aşık olduğu, sevgiyle bağlandığı bir kişiyle cinsel ilişkiye girdikleri sürece penis boyutunun çok da önemli olmadığını, ruhsal hazzın gereken zevki ortaya çıkaracağını söylüyorlar. Bunu yanı sıra kadınlar açısından cinsel ilişki sadece cinsel organlara indirgenemeyecek bir konudur. Güzel dokunuşlar, tahrik edici hareket ve sözler, farklı pozisyonlar cinsel ilişkinin penis boyutundan daha önemli parçalarıdır. Bunlar olmadan penis boyutunun ne kadar olmasının önemi yoktur. Tüm bunlara rağmen kadınlar arasında azımsanmayacak sayıda kişi de penis boyu ve kalınlığının tatminkar bir seks için önemli olduğunu düşünüyor.

Benzer Yazilar

Erkekler Yatakta Nasıl Bir İlgi Bekler

Editor

Cinsel Yaşamı İyileştirmeye Yönelik Öneriler

Editor

Sertleşme Sorununa En Doğal Çözümler

Cumartesi Güzelleri Bu Hafta Konuklarımız Poposuyla Dikkat Çekenler

Ahmet DOĞDU

Gündüz Arkadaş Akşam Sevgili

Editor

FITNESS MODEL JULIA GILAS

Ahmet DOĞDU