Image default
FelsefErkek

Kadınlar ve Erkeklerin Arkadaşlığı

Mantık çerçevesinde de duygu çerçevesinde de baktığımız zaman kadınlar ve erkekler arkadaş olabilirler. Çünkü gerek sosyal yaşam gerekse iş hayatında her iki bireye de ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin kendimizi cinsellikten soyutladığımız zaman sadece doğabilecek ilişkilerin adına arkadaşlık diyebiliriz ve bu arkadaşlıkla birlikte birçok iş ve aktivitede yan yana durarak eğlenceli vakit geçirebiliriz.

kadinlar-ve-erkekler

Erkek ve Kadın Farkı

Nitekim yaratılış da kadınların ve erkeklerin çok farklı görüş yapıları olduğu bilinir. Bunu iş olarak kıyaslarsanız kadınlar birçok yönlü çalışıp aynı anda birkaç işi birden bitirebilme yeteneklerine sahiptir. Erkekler ise tamamen hedef odaklı çalışarak sonuca varırlar. Bunu daha da örneklendirmek gerekirse bir erkek alışverişe çıktığı zaman aklındaki bir tane çorap olsa bile sadece onu alıp geri dönerler fakat bayanlar çıktıkları zaman bir ruj bile almaya gittiklerinde dört poşet eşyayla birden dönerler. Bu her ne kadar uyumsuzluğu gösterse de aradaki kurulacak bağın erkek tarafındaki sonuç odaklı düşüncelerin bayanın ise birçok yönlü düşüncelerinin birleşimindeki uyumu nirvanasıdır. Şöyle de söylenebilir. Bir mekana gidildiği zaman gerçekten dost olan bir bay ve bayanın birbirleriyle tanışmak istediği zaman ve erkek bir bayana yöneldiği zaman çoğunlukla sadece dış görünüş ve cazibeye bakar. Halbuki bayanın görüşleri sorulduğu zaman bayan olaya çok yönlü bakar ve karşısındaki bayanın taktığı takma kirpikten sahte mimiklerine kadar yüzündeki kat kat makyajları bir bir biyografisini sunabilir. Olaya erkek yönünden baktığımızda ise eğer erkeğin bayan arkadaşı başka bir erkekten hoşlanmışsa bayan genelde erkeğin ne kadar centilmen, yakışıklı ve ne kadar zengin olduğuna bakar ve burada da bayanın olaya her ne kadar çok yönlü baktığı görülse de aslında buradaki aldatmacanın payı büyüktür.Çünkü bayan, erkek arkadaşına karşısındaki erkeğin nasıl biri olduğunu sorduğu zaman konunun başındaki gibi erkek olaya bayan gibi farklı bakmayıp erkeğin hal ve hareketleri  yüzeysel bir şekilde geçilip hedef noktası olan karşıdaki erkeğin asıl niyetini bulur ve ortaya çıkartır.

kadin-erkek-farki

Sonuç Aynı

Bu durum da dediğimiz gibi aradan cinselliği kaldırdığımız zaman her iki cinsin de gerçekten çok sağlam arkadaş olabileceklerini ve birçok konuda birbirlerine yardımcı olacaklarını göstermektedir.

Benzer Yazilar

Kadınların Erkekleri Terk Etmesinin 8 Bariz Nedeni

Ahmet DOĞDU

İlk Buluşmada Bu Ayrıntılara Dikkat Edin

Ahmet DOĞDU

En İyi Arkadaşına Aşık Erkeklerin Bileceği 6 Durum

İlişkiyi Sürdürmek

Ahmet DOĞDU

Kadınların Erkeklerde Görmeyi Sevdiği Kıyafetler

Ahmet DOĞDU

30’lu Yaşlardaki Bekar Erkeklerin Olmazsa Olmazı 15 Şey

Editor

Yorum Yaz