Image default
Genel

Kadınlar Yalanı Neden Daha İyi Yakalıyor

Kadınlar doğanın şaşırtıcı birer harikası konumundadır. Gerek görsel açıdan gerekse de beyin açısından incelenirse, pek çok kadının şaşırtıcı derece zeki olduğu tartışılmaz durumdadır. Erkeklere oranla daha karmaşık olan bu kadınların iyi olduğu bir alanda söylenen yalanı yakalamadır.

erkeklerin-yalani

Altıncı his denilen ve çoğu kadında mevcut olan durumunda etkisiyle pek çok kadın, karşısındaki kişinin yalan mı söylediğini veya doğruyu mu söylüyor olabileceğini mantıksal bir açıklaması olmadan kestirebilirler. Bu durum belki kadının Türk toplumunda geri planda tutulmuş olmasından belki de gerçekten o hissi taşımalarından kaynaklıdır. Net konuşmak ne kadar doğru olacak bilemiyoruz ama gerçekten çoğu kadın, hislerinde yanılmadan karşısındakinin yalana meyilli olduğunu anlayabilirler. Erkeklerin beyin yapısı kadınlara oranla daha düz olduğundan, erkekler olayları ayrıntılı düşünemezler. Bu nedenle de yalan söylerler ise yalanın sonuçların anlamlı bütünler haline getiremedikleri için çoğu zaman yakalanırlar.

Kadınların fazlaca düşünme yetisine sahip beyne sahip olmaları, söylenen sözü saniyeler içinde irdeleme, sonuca göre de mantıklı bir açıklama bulmaya daha elverişlidir. Aynı zamanda beden dilini çok iyi kullanmaları ve karşı tarafın beden diline olan dikkatleri sayesinde de pek çok kez kendilerine söylenen yalanı yakalayabilmişlerdir. Hızlı çözüm üreten beyinleri, fazla konuşarak karşı tarafı ters köşeye yatırabilecek kadar saniyeler içinde birden fazla soru sorabilme yetenekleri ve tabi ki de unutmayan bir hafızaya sahip olmaları ile kadınlar pek çok konuda olduğu gibi yalan konusunda da erkeklere açık arayla fark atmış konumdadırlar.

Yalan-yakalamak

Bu nedenle eğer yalan söyleyecekseniz ve yalan söyleyeceğiniz kişi bir bayan ise, çok dikkatli olmanız, tüm ayrıntıları hesap etmeniz, mantıklı açıklamalarda bulunup bir kadını şüpheye düşürmemeniz ve en önemlisi de beden dilinizi iyi kullanabiliyor olmanız gerekmektedir.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Kadınlarda İlk Baktığı Yerler

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Sorduk Hangi Kıvanç Tatlıtuğ?

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Ofsaytı Anlatmanın 5 Yolu

Ahmet DOĞDU

Video Oyunu Cyberpunk 2077’nin Yeni Yüzü Keanu Reeves Oldu

Ahmet DOĞDU

Kadınlar En Çok Bu Dövmelere Bayılıyor

Burçlara Göre Erkek Karakterleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz