Image default
FelsefErkek

Kadınlara Hediye Etmeniz Gereken 10 Kitap

“Kitap en güzel hediyedir” derler. Ancak hediye edeceğiniz kitabı da özenle seçmeniz gerekir. Roman veya şiir kitabı, nasıl bir kitap olursa olsun önemli olan kitabın taşıdığı anlamdır. Söz konusu kadınlar olunca hediye verilecek kitap konusunda bir kere daha düşünmekte fayda var. Kadın ruhuna dokunan 10 kitap önerisi verelim.

Aşk ve Gurur. Kadınlara, özellikle de sevgiliye verilecek kitaplar listesinin “demirbaşları” arasında yer alıyor. İngiliz yazar Jane Austen’in en önemli eserlerinden biri olan bu roman aşk romanları arasında bir başyapıt olarak değerlendirilmektedir.

Kürk Mantolu Madonna. Ülkemizde hakettiği değeri maalesef son birkaç yılda almaya başlayan bu eser Sabahattin Ali’nin yapıtları arasında en çok ilgi görenidir. Dünyada birçok dile çevrilmiş “Kürk Mantolu Madonna” erkek-kadın ilişkileri ve aşka dair muhteşem parçalar içermektedir.

Masumiyet Müzesi. Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un muazzam betimlemeleriyle koşulsuz bir aşkın yalın bir anlatısı sunuluyor.

Stiletto – Erkek Dediğin Ne İşe Yarar? Bilen Varsa Söylesin. Bir arkadaşınıza hediye alıyorsanız kadın erkek ilişkilerinin tatlı bir dille anlatıldığı bu kitabı tercih edebilirsiniz. Kitabın yazarı ise Claudia Carrol.

Küçük Prens. Herkesin içinde bir çocuk var ve o hiç büyümez. Bunu bir kadına hatırlatmak istiyorsanız Antoine de Saint Exupery’nin bu başyapıtını tereddüt etmeden hediye edebilirsiniz.

sergi-salonu-kucuk-prens

Beyaz Geceler. Rus edebiyatının görkemi ve duygusal etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Dostoyevski’nin “Beyaz Geceler” eseri naif bir hüzün barındırsa da aşk ve umudu konu alan bir kitap olarak çok güzel hediye seçeneğidir.

Ben Sana Mecburum. Söz konusu hediye edilecek bir kitapsa şiir kitaplarına göz ardı etmemek gerekir. Ve aşk şiirlerinden bahsediyorsak Atilla İlhan şiirlerini es geçemeyiz.

Sevda Sözleri. Cemal Süreya’nın şiirleri aşkın satırlara dökülmüş halidir.

Aşk Şiirleri: Pablo Neruda. Şiir denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Pablo Neruda’nın aşk şiirlerinin derlendiği bir kitap en güzel seçenekler arasında yer alıyor.

Dünya Mutfağı. Eğer hediye vermek istediğiniz kadın mutfakta başarılı yemek yapmayı seven biriyse Sarah Ainley’in bu kitabını öok beğenecektir. Dünyanın tüm ülkelerinin mutfaklarına ait klasikleçmiş yemeklerin tarifleri bu kitapta yer alıyor.

Benzer Yazilar

Kadınların Aldatma Nedenleri Nelerdir ?

Editor

Kadınların Tahammül Edemediği Sekiz Erkek Davranışı

Editor

Sevgilinizin Sizden Sıkıldığını Gösteren 8 Davranış

Ahmet DOĞDU

Kıskanılmak istenen bayanların hazin sonu..

Ahmet DOĞDU

Ünlü Psikatristlerden Aşk Yorumları

Ahmet DOĞDU

Erkekler Duygularını Neden Belli Etmez?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz