Image default
Erkek Moda

Kadınlara Sakallı Erkekler Daha Çekici Geliyor

Son dönemlerde sanat ve siyaset dünyası ile ünlüler arasında yaygın olan sakal modası, kadınlar için bir erkeği çekici gösteren özelliklerin başında geliyor. 8520 kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre kadınlar sakalları olan erkekleri çok daha çekici, erkeksi ve güven verici gördüklerini ortaya koymuştur.

Sakallı erkek bir kadının gözünde daha erkeksi ve güçlü olarak değerlendirilmekte ve daha asi, serbest ve isyankar bir hava yaratarak maceracı görüntü sergilemektedir. Sakalı olan çoğu kadın için daha seksi gözükmektedir. Eski zamanlardan beri bilgeliğin de simgesi olan sakal erkeği daha ağırbaşlı ve daha olgun göstermektedir.

Sakal Erkeğin Makyajıdır

Erkekler için sakal, kadınların makyajı niteliğindedir. Yapılan araştırmalara ışığı altında sadece sakallı olmak kadınların gözünde çekici olmak için yeterli değil. Sakalın boyu da çekiciliği etkileyen en büyük unsur olarak karşımıza çıkıyor. Karşı cinisin en çok beğendiği 10 günlük sakal olarak belirtilmiş, ikinci sırayı ise uzun sakalları olan erkek alıyor, sıralamanın üçüncü sırasında ise sinekkaydı tıraş olmuş erkekler yer alırken beşinci ve son sırada ise beş günlük sakalı olan erkekler yer alıyor.

Sakal Karşı Cinste Güven Uyandırır

Büyük ihtimalle bilinçaltı sebeplerden dolay, sakalı olan erkekler tam bir baba adayı olarak değerlendiriliyor. Size tavsiyemiz, ilişkileriniz potansiyel baba adayı gibi gözükmek istemiyorsanız sakalınıza dikkat etmeniz. Kısa ilişkiler için kirli sakallı erkekleri tercih eden kadınlar uzun sakallı erkeklerin daha kalıcı ve uzun süreli ilişkiler için daha uygun oldukları görüşündeler.

 Fark Yaratır

Sakallı erkek karşı cins için çok çekici ve güven verici gözükse de işin bir de erkek cephesi mevcut, erkekler de diğer erkekler arasında fark yaratmak ve farklı gözükmek için sakal bırakma yoluna gidiyorlar. Tabi her alanda olduğu gibi sakal konusu da göreceli olarak değerlendirilecek kavramlardan biridir.

Benzer Yazilar

Demode Kalmayın…

Ahmet DOĞDU

2016 yazında erkekler ne giyecek?

Ahmet DOĞDU

Deri Eldiven Deyince Aklımıza Bu Sezon Gelenler

Ahmet DOĞDU

Sonbahar Erkek Kombinleri

Editor

Giyinmede Doğru Renk Seçimi

Editor

Erkek ve Pembe

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz