Image default
FelsefErkek

Kadınlarda Ve Erkeklerde Arkadaşlık İlişkileri Farkı

Elbette herkesin bildiği gibi, erkekler arasındaki muhabbetler farklıdır, kadınlar arasındaki muhabbetler farklı. Erkek muhabbeti kaba ve yabani bir arkadaşlık sohbeti gibi görülse de daha doğal ve içtendir. Kadın ve erkek arasındaki temel farklar gibi sohbetler de daha farklıdır elbette.

Erkekler Çabuk Unutur, Kadınlar Asla

Erkekler arasındaki muhabbetler genellikle sıradan ve her gün aynı düzenle yapılan konular üzerine geçmektedir. Erkek arkadaşlar kendi aralarında bazen sıkılsalar bile aynı sohbetleri yaparlar. Birbirlerine hakaret ve küfürlü sözler söylerler ama kanıksadıkları için farklı gelmez. Bir söz veya bir tartışma ağır bile olsa ertesi gün unutulur ve sıradan sohbetler aynı şekilde devam eder. Kadın ve erkekler arasındaki temel farklar arasında işte bu unutkanlık liste başında yer alır. Kadınlarsa, kendi aralarındaki bir sözü asla unutmazlar. Hatta aylar sonra bile, yapılan tartışmada, o söz veya cümle harfiyen tekrarlanır ve yeni bir tartışma başlamış olur.

Women laughing together indoors

Erkek Arkadaşlar Samimi, Kadınlar Gruplaşır

Erkek arkadaşlar daha samimidir. Erkek muhabbeti birçok saçma sapan sözü, argo konuşmaları kaldırır. Hatta ayrılırken birbirine fırça atan erkekler daha sonra, gerçekten iyi biri, harbi adam, delikanlı çocuk gibi sıfatlara arkadaşını savunabilir. Ancak kadın arkadaşlar arasında eğer bir kadın hatalı ise diğer kadınlar ona karşı cephe alır ve olmadık, saçma sapan bahanelerle diğer kadına yüklenebilirler.

Portrait of smiling woman

Erkeklerde Sonuç, Kadınlarda Amaç

Erkek arkadaşlar bir buluşma için sonuca bakarlar. Erkekler arasındaki muhabbetler bile bunun üzerine kuruludur. Maça gidilecek, içki içilecek ve kadınlar takibe alınacaksa sonuç odaklı sohbetler ve buluşmalar olur. Erkek muhabbeti, sonunda ne eğlendik be, diye biten cümlelerle neticelenir. Oysa kadın ve erkekler arasındaki temel farklar neticesinde, kadın arkadaşlıklarda buluşmalar neticelenmez. Amaç hep devam ettiği için buluşmalar devam eder ama sonuç gelmez. Bu nedenler kadınlar maça gidip, içki içip, ne eğlendik be, demezler. Çünkü onlar için farklı bir sonucun doğduğu buluşmalar olmalıdır. Farklı sonuçlar çıkmadığı için, amaç döner dolaşır ve kısır döngü içerisinde yine ve yeni bir buluşmayı kaçınılmaz kılar.

Benzer Yazilar

Kıvırcık Saçlı Erkeklerin Saç Modelleri

Ahmet DOĞDU

Aşk Mı? Para Mı?

Ahmet DOĞDU

Kadınların Erkeklerde Aradığı 5 Özellik

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin En Çok Kullandığı Emojiler

Ahmet DOĞDU

Kadınlar ve Erkeklerin Arkadaşlığı

Ahmet DOĞDU

ilk Buluşmanın Önemi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz