Image default
FelsefErkek

Kadınları Erkeklerden Soğutan Davranışlar

Kadınların güzel hayallerle başladıkları ilişkileri çoğu zaman erkeklerden soğudukları için büyük bir hüsranla bitebiliyor. İnsanlığın varlığından beri ilişkilerde seçen taraf olan kadınlar partnerlerinden hangi sebep ve davranışlarından dolayı soğudukları da bir merak konusu.

İLGİSİZLİK

Kadınları erkeklerden soğutan bir numaralı etken kuşkusuz ilgisizliktir. Erkeğin kadını elde etmek adına flört dönemlerinde gösterdiği çabaların, ilginin, özenin ilişki ciddileşince azalması kadını ilişkide yalnızlaştırır ve karşı cinsten uzaklaşmasına neden olur.

BAKIMSIZLIK

Kadınların erkeklerden soğuma sebeplerinden biri de bakımsızlık. Erkeğin kendine özen göstermemesi, hijyenik bakımlarını yapmaması, giyimine dikkat etmemesi kadınlarda olumsuz düşüncelere sebep olur. Hatta partnerine yaklaşmak bile istemeyebilir. Erkeğin bakımlı olması hem kendisine olan özsaygısını güçlendirir hem de karşısındakinin değerli olduğunu hissettirir.

AŞIRI KISKANÇLIK

Kadınların ilişkinin ilk evrelerinde kıskanılmak ve sahiplenmek hoşlarına gidebilir. Ancak kıyafet, makyaj başta olmak üzere erkeğin aşırı sert, korumacı tavırları zamanla psikolojik şiddete ve kadın üzerinde güçlü bir baskıya sebep olur. Buna maruz kalan kadın hızlıca erkekten soğuyabilir.

BÖBÜRLENMEK

Erkekler kendinden, yaptığı iyi işlerden ve özellikle parası hakkında böbürlenmeye başladıkları zaman sanıldığının aksine kadınlarda olumsuz algıya sebep olurlar. Kendine güven duymak iyi ve sağlıklı bir özellik olsa da bunu şova dönüştürmek abartı bir durum.

SADECE SEKS İSTEDİĞİNİ HİSSETTİRMEK

Her kadın arzulanmak ister. Seks elbette ki bir ilişkinin sağlıklı ilerleyebilmesi için önemli bir nokta. Ancak ister yirmi senelik evlilik ister ilk buluşma olsun kadınlar erkeklerin kendileriyle sadece seks için ilgilendiklerini görmekten nefret ederler. Hatta bazı kadınlar cinsel yakınlaşmalardan soğur. Seksten ziyade sevgi ve saygıdır ilişkinin temel taşları. Önceliği sevgi değil cinsellik olan bir erkekten birçok kadın koşarak uzaklaşır.

Benzer Yazilar

Sevgilinize sürpriz yapın

Ahmet DOĞDU

Kadınların Erkekleri Terk Etmesinin 8 Bariz Nedeni

Ahmet DOĞDU

Kadınların Aldatma Nedenleri Nelerdir ?

Editor

Kadınları Etkileyen Kokular

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Söylenmeyecek 16 Cümle

Editor

Kadının erkeklerden istekleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz