Image default
FelsefErkek

Kadınların Aldatma Nedenleri Nelerdir ?

İlişkilerde ve evliliklerde belki de en önemli problemlerden biri aldatmadır. İkili ilişkilerde erkek ya da kadın olsun fark etmez, aldatmak ilişkiler için genellikle öldürücü bir etkiye sahiptir. Aldatılan erkek ya da kadın ilişkinin daha fazla yürüyemeyeceğini, hatta bir ilişkinin kalmadığının farkına vararak ilişkilerini sonlandırmaktadır. Aldatan ister kadın isterse erkek olsun aldatmayı meşru kılacak hiçbir sebep yoktur.

     Kadın neden aldatır sorusuna verilecek bir çok yanıt vardır, çünkü kişiden kişiye değişecek ve çeşitlendirilebilecek o kadar fazla sebep vardır ki bunları kesin olarak belirlemek imkansızdır ama yapılan araştırmaların ışığı altında bazı genel sebepler belirlenmiştir.

Bir kadının eğer şimdi beraber olduğu kişiden daha iyisini bulduğunu düşünüyorsa aldatma yoluna gidebilir. İlişki bazında sık sık huzursuzluk yaşanıyorsa ve sıklaşan tartışmaların önüne geçilemiyorsa kadın huzuru başka yerde aramaya başlayacağı için aldatma seçeneği gündeme gelebilir. Diğer bir aldatma sebebi ise içinde bulunduğu ilişkide değer görmediğini hissetmesi sayılabilir. Tabi aldatan bir kadının da kendine verdiği değer de ayrı bir tartışma konusu olacaktır. Her insan gibi kadınlar da ilişkilerinde cinsellik yaşamak isterler, ancak eşlerinden böyle bir cinsel yakınlık ya da tatmin bulamadıkları zaman da bu durumu hem psikolojik hem de biyolojik olarak tatmin etmek için mutluluğu dışarıda arayabilir.

Kadın neden aldatır sorusuna belki de verilecek en güzel cevap kadının intikam alma isteğidir. Karşı cins tarafından aldatıldığını öğrenen kadın bir intikam alma yolu olarak kendisi de aldatma yönetimini seçebilir. Sürekli başka kadınlar ile kıyaslanma, ilgisizlik, sürekli eleştiri ve mutsuzluk kadınlar için aldatma sebebi olarak gösterilebilir.

 Kadın neden aldatır sorusunun temelinde maddi ve manevi tatminsizlik yatmaktadır, çok uç örneklerde olduğu gibi sadece heyecan için aldatan kadınlar olsa da bu durum genellikle belli bir birikimin sonucu gerçekleşir.

Aldatmak yerine ilişkilerdeki sorunları çözme yoluna gitmek, eğer çözüm mümkün değilse ilişkiyi bitirmek eşlerin birbirlerine olan saygıları açısından önemlidir.

Benzer Yazilar

Erkeğin Beden Dili Şifreleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Psikolojsinden Ne Kadar Anlıyorsun?

Editor

Erkeklerde Çapkınlık

Ahmet DOĞDU

Mutlu Bir İlişkinin Püf Noktaları

Aşıkların Yaptıkları Sık Hatalar

Editor

En Muhteşem Erkek Burcu Hangisidir?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz