Image default
FelsefErkek

KADINLARIN AŞK BEKLENTİSİ

Günümüzde kadınların aşk olmadan yaşayamadığını görmekteyiz. Kimi zaman ben kimseye ihtiyaç duymuyorum diyenler olsa da bunun pek gerçeği yansıttığı söylenemez. Aşk sadece kadınların değil herkesin her zaman hissetmekten büyük zevk alacağı en hassas duygulardandır. Çünkü kalp bedenin merkezi,beynin bile görevini yapmasını sağlayan bir organdır.

 

KADINLAR NE SIKLIKLA AŞIK OLUR?

Kadınlar genel itibariyle erkeklerden daha hassas ve kalbi daha açıktır. Zarar ve yarar gözetmeksizin birine bağlanma ve aşık olma olasılığı yüksektir. Tabi bunun içinde güvenle birlikte sağlanan aşk her zaman daha kalıcı olmuştur.Bunun aslında bir cinsiyeti yoktur. Kadınlar erkeklerden farkı güvenip kendilerini teslim ettikleri kişinin özelliklerini uzun uzadıya düşünmez.

Kişiden kişiye değişen bu özellik genellikle böyledir.O yüzden aslında erkekler her zaman ilk adımı atıp daha çok atakta olan taraf olsalar da bunların hepsi ve ezici çoğunluğu aşk değildir. Kadınların diğer aşık olma zamanları ise yakın bir zamanda kötü bir olay yaşayıp tutunacağı dal aradığı zamanlardır. Bu zamanlarda aşk diye bağlandığı çoğu kişiye sırf ona sevgi gösterdiği için aşık olmuştur .İşte başta da dediğim gibi çokça zaman aşık olan kadınlar aslında bunun hepsinin farklı sebeplerden olduğunu ilk anlarda fark edemez. Ancak gerçek aşkı bulunca diğerlerinin zaman kaybı olduğunu anlar.

KADINLAR AŞKI YAŞAMAK İSTER

Biraz daha toparlayacak olursak kadınların aşkı ararken asıl amacı bu duyguyu doruklarda yaşayıp mutlu olma istekleridir.O yüzden sadece kadınlar şu sıklıkla aşk ister demek yanlış olur. Her zaman aşk isterler. Narin ve düşünceli oldukları için erkeklere düşen görev kadınlara hak ettiği değeri gösterip incitmemelidir. Çünkü gösterdiği aşkın ve ilginin kat ve katını alacağı bilmelidir. Aşk cinsiyet meselesi hiçbir zaman olmamıştır. Ama kadınlar erkeklere göre daha çok aşık olmaya ihtiyaç duyarlar. Bu onların fizyolojik yapısı ile alakalıdır. Asıl mesele aşka her zaman sahip çıkabilmektir.

Benzer Yazilar

Erkekler Naz Yapan Kadınları Mı Sever ?

Ahmet DOĞDU

Sevgilisi Olunca Arkadaşlarını Unutan Erkekler

Ahmet DOĞDU

İş Yaşamında Bir Erkeğin Asla Unutmaması Gereken 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Yılbaşında Sevgilinize Hediye Edebileceğiniz En Çekici 5 Kadın Parfümü

Bir Kadını Nasıl Mutlu Edersiniz

Ahmet DOĞDU

Erkeklere odun diyenler, bi’ bakar mısınız?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz