Image default
FelsefErkek

Kadınların Kendinden Büyük Erkeklerden Hoşlanma Sebebi

Yaşamak istediğiniz ilişkide elbette ki belli kriteleriniz vardır. Güzel, uzun boylu , yakışıklı, karizmatik, sarışın, esmer, yeşil gözlü şeklinde sayfalarca uzayacak kriterleriniz olabilir. Dış görünüş kriterlerinizin yanında duygu ve düşünce kriterleriniz de vardır.Yaşta bu kriterlerden birisi olabilir. Bazen mantıken her ne kadar yaş bizim için önemli değil desenizde duygularınız mantığınızı etkiler ve kararınızı değiştirir.  Bazense yaşça büyük erkeğe aşık olunduğunda kadınların duyguları mantığına yenilir.

Yaşça büyük erkekler, ilişkide kadınların daha çok tercih ettikleri erkeklerdir. Bunun kişiye özel bir çok nedeni olabilir. Ama belli başlı nedenler vardır ki bunlar kadınları kendinden büyük erkeklerden hoşlanmaya iten en ana sebeplerdir.

kadinlarin-yasca-buyuk-erkeklerden-hoslanmasi

Ve işte kadınların kendinden büyük erkeklerden hoşlanma sebebi:

Tecrübe ve Özgüven

Kadınların kendilerinde büyük erkeklerden hoşlanmasının en belirgin sebebi, erkeğin tecrübesi ve özgüvenidir. Yaşça büyük bir erkek tecrübesinden dolayı hayata bakış açısıyla bir kadını etkileyebilir. Tecrübeleriyle bir kadını nasıl etkileyeceklerini, nelerden hoşlanabileceklerini ve nasıl davranılması gerektiğini daha iyi bilirler. Kişinin sahip olduğu tecrübesi aynı zamanda özgüveninide kuvvetlendirir.

Ekonomik Durumu

Bir erkeğin ekonomik durumu belkide bir kadını tam anlamıyla duygusal olarak etkilemesede, bazı kadınlar için önemli bir kriterdir. Yaşça büyük olan bir erkek, genç yaştaki bir erkeğe göre daha çok çalışmış ve belli bir birikim yapabilmiştir. Kadınlar ekonomik olarak kendilerini zorlamak istemeyip daha rahat bir yaşam sürdürmek isteyebilirler. Bu düşüncelerinden dolayı yaşça büyük bir erkeğe aşık olmaları kaçınılmaz olur.

kadinlarin-olgun-erkeklerden-hoslanmasinin-nedenleri

Olgunluk

Çocuksu hareketlerden pek hoşlanmayan kadınlar karşı cinslerinden olgun hareketler beklerler. Çocuksu hareket sergileyen erkeklerden kaçınırlar.Aslında bu durum biraz da kızların babalarına olan düşkünlüğünden kaynaklanır. Babalarının varlığını her zaman arkalarında hissetmek isteyen kadınlar, bu olgunluğu gösteren büyük erkeklerden hoşlanırlar.

Elbette ki bir çok sebebi var kadınların yaşça büyük bir erkeğe aşık olmalarının. Kadınların kendilerinden olgun erkeklerden hoşlanmasının en belirgin bir kaçından bahsettik ama bazı aşklarda var ki bunlarda sebep aramak çok saçma olur. Bazen sebepsizce de sevebiliyor insan.

Benzer Yazilar

Konuşmanın Cinsellikten Daha Önemli Olduğu Ortaya Çıktı

Ahmet DOĞDU

Kadınları Erkeklerden Soğutan Davranışlar

Editor

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Erkeğin kadınlardan bekledikleri

Ahmet DOĞDU

Romantik Bir İlişki İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Şiir Yazan Erkekler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz