Image default
Vajinalog + 18

Kadınların Orgazm Taklidi Yaptıklarını Anlamanın Yolları

Cinsel ilişki sonrası performans kaygısı güden erkeklerin partnerlerinin doyuma ulaşıp ulaşmadıkları konusunda endişeli olabildikleri bilinen bir şeydir. Çoğu erkek partnerleri tarafından onaylanma bekler. Kadının orgazm taklidi yapıp yapmadığını ya da kendisinin ne kadar başarılı olduğunu düşünmeden edemez. Çoğu kadının da ilişki sırasında taklit yaptıkları bilinen bir şeydir. İlişkinin daha kısa sürede bitmesi için kadınların sıkça kullandıkları bu yöntemleri anlamak için bazı ipuçları vardır. Peki, nedir gerçek orgazm ile taklit olanı arasındaki farklar?

Onaylanma beklentisi olan erkeklerin yaptığı en genel hatalardan biri de ilişki sonrasında partnerlerinden adeta bir memnuniyet formu doldurmalarını beklemektir. Bu konuda ilk olarak şunu belirtelim, hiçbir kadın doyuma ulaştıktan sonra bunu anlatma ya da partnerini pohpohlama gereği görmez. Bu en büyük ipuçlarından biridir. Diğer büyük taklit orgazm belirtisi ise şudur, kadınlar doyuma ulaştıktan sonra dinlenmek ve anın tadını çıkartmak isterler. Eğer ilişki sonrası kadına devam etme ya da farklı şeyler deneme gibi teklifler yapılırsa ve kadın kabul ederse, taklit yapmış olma ihtimali çok yüksektir.

Erkekler kadınların aldıkları zevki onların fiziksel tepkilerine göre ölçmeye fazlasıyla meyillidirler. Kadınlar bunun bilincinde oldukları için taklit yaparken sıklıkla seslerini yükseltir, vücutlarını titretirler. Birden abartılı işaretler sergilemeye başlarlar. Tabii ki doyuma ulaştıkça tepkilerde artış olacaktır, bunun gerçek olup olmadığının anlaşılması için kadının ses tonuna dikkat edilmelidir. Sesinde çatallaşma, nefes alıp verişlerinde ritimden bağımsızlık mevcutsa bu muhtemelen taklittir.

Bilimsel olarak kadınların zirveye çıktıklarını gösteren belirtilere de dikkat edilebilir. Kadınların ayak parmaklarında kasılmalar oluyorsa, gözbebeklerinde büyüme varsa o kadın taklit yapmıyor demektir. Elbette ilişki sırasında bunların takibini yapmak kolay olmayacaktır. Bu nedenle daha kolay anlaşılabilir olan bir belirtiden yola çıkılabilir. Orgazm olan kadınların vajina duvarlarında kasılmalar olur. Eğer hareketleriyle kasılmaları senkronizasyon içindeyse o kadın taklit yapmıyor demektir.

Son olarak belirtilmelidir ki, kadınlar ilişki sonrasında performansa dair yorumlar yapmak yerine bunu fiziksel olarak belli etmeyi tercih ederler. Bir süre uzanmak ya da partnerlerine sarılarak dinlenmek gibi fiziksel hareketleri pek çok sözden daha etkili kanıtlar sunacaktır. Ayrıca, kadınlara sorulsa dahi sahte orgazm yapan kadınların çoğu partnerlerinin mutlulukları için bunu itiraf etmeyecektir.

Benzer Yazilar

Cinsel Hayatı Canlandıran Yatak Odası Dekorasyonları

Ahmet DOĞDU

Cinsellik İçin Uygun Zamanı Yakalayın

Ahmet DOĞDU

Sıkça Karşılaşılan Cinsel Fobiler Nelerdir?

Editor

Kadınlar Ve Erkekler En Çok Hangi Saatlerde Sevişiyor

Editor

Erkeklerin Cinsel İstekleri Ne Zaman Artar?

Ahmet DOĞDU

Erkek Orgazmını Etkileyen 5 Bölge