Image default
Vajinalog + 18

Kadınların Sekste Yaptığı Hatalar

Cinsellik çiftler arasındaki duygu yoğunluğu ve ilişkinin düzgün ve uzun soluklu devam edebilmesi için temel kriterlerden biridir. Kadınlar cinsel ilişkide genellikle mutsuz olan taraf olarak bilinir. Yapılan araştırmalarda cinsel tatmin ve doyum olarak erkeklerin kadınlara göre daha baskın oldukları ortaya çıkmıştır. Peki cinsel ilişkide kadın nasıl davranmalı, kadınların yatakta yaptığı hatalar nelerdir, kadınların yatakta yapması gerekenler ve ilişkide kadına düşen görevler nelerdir?

kadin-iliski

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınların neredeyse yarısı cinsel sorunlar yaşamaktalar. Kadınların yüzde 40’a yakın bir kısmı cinsel sorunlardan en az birini yaşarken yüzde 70’i tam olarak tatmin olamama sorunu yaşamakta. Bunu değiştirmek ve hem çiftlerin cinsel ilişkide hem de kadının tatmin olmasını artırmak için kadınların yatakta yapması gerekenler vardır. Bazı sorunlar fizikseldir. Hormonsal, sinirsel sorunlar ilaç ve cerrahi müdahalelerle düzelebilir. Ancak bazı sorunlar cinsellikteki role ve tavırlara bağlıdır. Cinsel ilişkide kadın nasıl davranmalı denildiğinde yapılan hatalardan biri de ilişkiyi başlatanın mutlaka erkek olması gerektiğidir. Oysa iki tarafın aynı anda veya kadının başlatacağı, hisleri paylaşarak başlayan ilişki daha etkili olacaktır. ilişkide kadına düşen görevler partnerinin isteğine uyan rolüdür. Ancak bu yanlıştır ve kadının ilişkide sınırları olması durumunu doğurur. Kadınlar ilişkilerde rahat ve tatmin olmak için ihtiyaçlarını eşine söyleyebilmelidir.

kadin-hata

Anatomik olarak kadın ve erkek cinsellikte farklı şekilde haz alırlar. Bu nedenle kaliteli bir ön sevişme bu farkı azaltır, aynı anda haz alınmasına yardımcı olur. Cinsel ilişkide kadın nasıl davranmalı denildiğinde genelde erkeğin tatmin olması öne çıkar. Yani erkek orgazm olursa ilişki başarılı sayılır. Oysa cinsel isteğin devam etmesi ve kadının beklentilerinin karşılanması için karşılıklı tatmin edici uyarılmalar sağlanmalıdır. İlişkide kadına düşen görevler arasında dış görünüş ve fiziksel temizlik, güzelliğin sağlanması gibi görülür. Evet doğrudur ama aynı bakım ve önemin erkek tarafından da yakalanması gerekir. Kadınların yatakta yapması gerekenler arasında eşiyle cinselliği ve düşüncelerini, isteklerini paylaşması da gelmektedir. Oysa kadının bununla ilgili konuşması hataymış gibi düşünülür. Kadınların yatakta yaptıkları hatalardan biri de erkeklerin cinselliğe her zaman hazır olduklarını düşünmektir. Bu da zaman zaman erkeklerin isteksiz ve yorgun olduğu bir dönemde sorunlu bir cinsel birleşme yaşanmasına neden olur. cinsellikte sürenin veya performansın değil karşılıklı tutku ve hazzın üst noktada olması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

Benzer Yazilar

Sevişmeyi Bildiğini Sanan Erkeklerin Yaptığı 3 Hata

Ahmet DOĞDU

Seksin Erkekler İçin Önemi

Ahmet DOĞDU

Cinsel İşlev Bozukluğu Sebepleri ve Tanısı

Editor

İlk Buluşma İkinci Buluşma İçin Oldukça Mühim

Editor

En Seksi 7 Victoria’s Secret Mankeni

Ahmet DOĞDU

Kadınların Orgazm Taklidi Yaptıklarını Anlamanın Yolları

Editor

Yorum Yaz