Image default
Genel

Kadınların Seksten Sonra Düşündükleri

Kadının Seksten Sonra Düşündükleri

Cinsel yaşam, sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin en başta gelen şartlarından biridir. Tek kriter olmamakla birlikte, eşler arasında olması şart olan sevgi ve saygının bütünleyici bir unsurudur.

cinsel-iliski

Cinsel yaşam, hem kadın hem de erkek için fiziksel bir ihtiyaç olmasının yanında, aynı zamanda psikolojik açıdan da oldukça önemli bir aktivitedir. Hormonal seviyeleri düzenleyen, stres ve anksiyete gibi psikolojik sıkıntılara iyi gelen ve dolayısıyla da kişilerin yaşam kalitesini arttıran bir durumdur.

cinsel-yasam

Kadın ve erkek için farklı anlamlar ifade edebilen bu durum, aslında cinsel ilişkinin oluştuğu şartlar ve cinsel ilişki esnasında oluşan olaylar neticesinde aynı kişi için de farklı manalara gelebilir. Bu nedenle, erkeğin ve kadının seksten sonra düşündükleri ve hissettiklerinin belirli bir kalıbının olması beklenemez.

 Mutlu bir ortamda, iki tarafın rızası ve isteği ile ve iki tarafın da istekleri doğrultusunda gerçekleşen bir cinsel ilişki, hem erkek hem de kadın için rahatlatıcı ve mutlu edicidir. Dolayısıyla, böyle bir ilişkinin sonrasında bir kadının seksten sonra düşündükleri oldukça olumlu ve huzur verici olduğu yönünde olacaktır.

kadin-ve-seks

Tam tersi, özellikle tek tarafın memnuniyetine dayalı ki bu tür durumlarda memnun olan taraf genelde erkeklerdir, kadınlar kendilerini zorunlu olduklarını düşündükleri bir görevi ifa etmiş olurlar. Bu tür bir duruma düşmüş bir kadının, bu şekilde gerçekleşen bir cinsel ilişkiden sonra olumlu bir düşünceye sahip olması veya mutluluk hissetmesi mümkün değildir.

Sonuç olarak, bir kadının seksten sonra düşündükleri tamamen durumsal olup, cinsel ilişki öncesi ve esnasında oluşan durumlara göre şekillenmektedir. Kendisine değer verildiğini hisseden, karşılıklı sevgi ve tatmine dayalı bir cinsel ilişki sonrası her kadının düşündükleri oldukça olumlu, tersi durumlarda da olumsuz olacaktır.

kadinların-seksten-sonra-dusundukleri

Benzer Yazilar

2018’de Gündemde Çok Fazla Yer Alan Teknolojik Olaylar

Editor

Arda – Berkay Kavgasında Son Durum

Editor

Sosyal Medyayı Sallayan Güzeller

Ahmet DOĞDU

Erkek Cinselliği İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Ahmet DOĞDU

2019 Yaz Teknolojisi

Editor

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

Yorum Yaz