Image default
Genel

Kadınsız Erkekler Kitabı Üzerine

Kadınsız Erkekler kitabı Japon yazar Haruki Murakimi tarafından yazılmıştır. Kitabın 217 sayfadan oluştuğunu söyleyelim. Kitabın içerisinde 7 öykü var. Bunların tamamı birleşerek kitabı oluşturmakta. Kadınsız erkekler özet niteliğinde bir tanıtım yapmak için kadınsız erkekler alıntı yaparak size bir nebze kitabı tanıtarak başlayalım. Kitap aslında kadınları anlamanın da bir yolunu bize gösteriyor. Kadınlara sahip olmanın ve onlardan mahrum olmanın nasıl duyguları bize yaşattığını anlatıyor. Kadın olmak ve kadına sahip olmak arasındaki farkları anlatırken onlarsız hayatın nasıl bir uçurumda bizi beklediğini göstermekte.

sevdigini-belli-etme

Kadınsız erkekler özet geçecek olursak anlatılan öykülerin bir kayıp üzerine kurulduğunu belirtmek gerekir. Yazar Haruki Murakimi bizlere aldatılan, özlem çeken, terk edilen ve kendilerinden vazgeçen büyük aşıkları, sevda adamlarından bahsediyor. Bu öykülerin temelinde kadınlarını kaybeden ve kadınsız kalan erkekleri anlatmakta. Kadınsız erkekler alıntı içerisinde anladığınız gibi duygusal ve kısa cümlelerle bizlere kadınları ve kadınlarsız kalan erkeklerin hiçliğinden bahsediyor. Kitabın kapak tasarımı ilginç ve dikkat çekici. Kitap kadınları överken yerebiliyor da. Kadınların bizi yalnız bırakmalarında bizim hatalarımızı, kadınların hatalarının da kahrını çeken erkekleri anlatıyor. Kısacası kitap hem kadını hem de kadınsız erkeklerin psikolojilerine değiniyor. Öyküler kadınlarını kaybeden adamların, kadınlarını kaybetme sebeplerini, onlardan mahrum kalma hikayeleri üzerinden kadın – erkek ilişkilerini etkileyici diyaloglarla anlatıyor.

ask-testleri-th84823520

Haruki Murakimi Japon edebiyatının önemli yazarlarından.  Kadınsız erkekler özet içerisinde öykülerinden birine değinirsek, bir plastik cerrah olan Togay’ın hikayesini konu ediniyor. Evlenmeyi düşünmeyen ama evli kadınlarla birlikte olan Togay sonunda evli bir kadına aşık oluyor. Ancak bu aşk onu ölüme doğru sürüklüyor. Kadınsız erkekler alıntı içerisinde ayrıca kitabın temel öyküsü içerisinde karısı ölen adamın, kadınsız kalmanın acısını veya kadınsız kalmasına sebep olan olayların pişmanlıklarını yaşaması ile çevreli bir hayatı anlatıyor. Hikayeler severek okunacak cinsten. Kültürel bir farklılık olsa da kadın – erkek ilişkilerini sade ve tüm çıplaklığıyla bizlere anlatıyor. Bazen hafif tebessümeler edebilirsiniz öykülerde ama genelinde bir duygusallık ve buna bağlı kaybetme hissiyatı yaşandığından hüzünlenmeniz, biraz da sendelemeniz gayet normal olacaktır. yine de keyifle okuyacağınıza eminim.

Benzer Yazilar

Ofiste Yaratıcılığı Arttıracak Ofis Masası Aksesuarları

Ahmet DOĞDU

Askerde Bakım Nasıl Yapılır

Ahmet DOĞDU

İŞ YAŞAMINDA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN NE YAPMALI?

Editor

2018’de Gündemde Çok Fazla Yer Alan Teknolojik Olaylar

Editor

Sevgiliniz Sizinle Ciddi Mi Yoksa Eğleniyor Mu?

Ahmet DOĞDU

Erkek Cinselliği İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz