3.3 C
Istanbul, TR
Pazar, Şub 24, 2019
Erkek Sağlık

Kalp Krizinde Alınacak Önlemler

Kalp dakika da 60 veya 80 kez tüm vücudun kan pompalaması işlemidir. Tüm vücudun kan akış seviyesini karşılaması gerekir. Bu karşılama sırasında kendi kan akışını da devam ettirmesi gerekmektedir. Kalbin kendini beslemesi için bu kan akışının hiçbir şekilde pıhtılaşmaması gerekmektedir. Yetersiz kan akışı kalp krizi riskini ortaya çıkarmaktadır. Kalp krizinde alınacak önlemler in başında düzenli kan akışı gelmektedir.

kalp-krizine-neden-olanlar

Kalp krizi aniden oluşan bir durum reaksiyonudur. Çok ciddi sağlık sorunlarını da peşinden devam ettirmektedir. Yapılan araştırmalarda çoğu ölümlerin ani kalp krizleri tarafından gerçekleşmiş olduğu gözlemlenmektedir. Bir kişi kalp krizi geçirmeye başlamadan önce vücudu bunu sinyal ile önceden belirtmektedir. Göğüs kafesinde daralma, omuz kısımlarına baş be boyun kısımlarına yayılan ağrı gibi birçok rahatsızlık ile kendini belli etmektedir. Kalp krizinde alınacak önlemlerin düzenli uygulanması sağlığınız için en büyük etkenlerden bir tanesidir. Sağlıklı beslenmeniz gerekir. Sigara içiyorsanız hemen bırakılmalıdır. Vücudunuza giren yağ tuz oranını en az seviyeye getirmeniz gerekir. Kolesterol seviyenizi düşürmeniz ve ya kolesterol oranından yediğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. ET tavuk değil de sebze ağırlıklı beslenilmesi gerekir. Belli oranın yukarısında bir kilonuz var ise öncelikle bunu yeterli düzeye indirmeniz ve korumanız gerekmektedir. Hali hazırda bir diyabet hastası iseniz, diyabetinize uygun diyetler uygulamanız gerekmektedir. Düzenli spor yapmanız gerekir. Sebze meyve ve daha çok tahıl ürünlerini sofranızda tüketmeniz gerekmektedir.

erkeklerde-kalp-krizikalp-krizine-neden-olanlar

Kalp krizinde alınacak önlemler in en başında eğer ailenizde bu şekilde kalp krizi riski var ise her ay düzenli kontrollerinizi sağlamanız gerekmektedir. Bir şeylere bağlı kalmak istemiyorsanız eğer şu anki yaşamış olduğunuz hayatı daha kaliteli bir şekilde yaşamasını bilmeniz gerekmektedir.

 

Benzer Yazilar

Erkekde Kozmetik Hakkında Kötü Haber

Erkek Sağlık

Erkeklerde İstenmeyen Tüy Problemi

Editor

Erkeklerde Göğüs Ağrısı Neden Olur?

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Bir Erkek Olabilmek için Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kısır Erkeklerde Kanser Riski Daha Fazla

Editor

ERKEK CİLT BAKIMI

Editor