Image default
Erkek Sağlık

Karın Kaslarının Görünmemesinin 5 Muhtemel Sebebi

Her insanın ayakta dik durmasını sağlayan kaslar vardır. Mide kasları ile bel ve sırt kasları vücudumuzun öne veya arkaya düşmesini engelleyen ve bu nedenle de aslında sürekli olarak çalışan kaslardır. Peki, neden görünür halde değiller sorusu ise bu durumda hemen akıllara gelecektir. Bu soruyu beş başlıkta inceleyelim.

1. Abur Cubur Tüketimi

Yoğun bir şekilde abur cubur tüketiyorsanız yüksek kalori alıyorsunuz demektir. Vücuda giren yüksek kalorili ve kalitesiz enerji kaynakları vücudumuzun yağ depoları olan bel çevresi, mide, kalça ve göğüs altında birikerek, var olan kasların üzerini bir yağ örtüsü şeklinde kaplar ve karın kaslarınız görünmeyecek duruma gelirler.

2. Alkol Tüketimi

Alkol ihtiva eden içeceklerde de ciddi oranda kalori mevcuttur. Bu anlamda kalorisi düşük ve sağlıklı gıdalar tüketmek konusunda daha iradeli davranmanızla birlikte, bel çevreniz incelmeye ve karın kaslarınız görünmeye başlayacaktır.

3. Vücut Yapısı

Vücudunuz bazal metabolizma hızından, yağ hücrelerinizin sayısına varıncaya dek bir başkasından tamamı ile farklıdır. Onun için geçerli olanlar sizin için geçerli olmayabilir. Arkadaşınız kızartma yiyecekler, kola ve alkol tüketmesine rağmen karın kasları ortada iken siz bunları tüketmemenize rağmen kaslarınız görünür halde olmayabilir. Bu durumda endomorf, mezomorf, ektomorf olarak ifade edilen genel vücut yapılarından hangisi olduğunuzu anlamaya çalışın ve buna göre bir beslenme ve egzersiz programı oluşturun.

4. Doğru Karbonhidrat Tercihi

Fit ve şekilli bir vücut içinde karbonhidratlara ihtiyacımız var. Bu noktada belirgin olarak yapılan hata ise karbonhidratların yağlanmaya neden olduğunu öğrenip karbonhidrat tüketimini kesmektir. Bu durum bazal metabolizma hızımızı düşüreceğinden kas üzerindeki yağ tabakasını inceltmemiz de zorluk yaşamamıza ve dengesiz beslenmemize neden olur. Tüketmemiz gereken karbonhidratlar basit değil, bileşik karbonhidratlardan, gerekli ölçüde ve zamanlarda karşılanmalıdır.

5. Egzersiz

Düzenli bir beslenme planı ve egzersiz mutlaka tüm kas gruplarınızı daha belirgin hale getirecektir.

Benzer Yazilar

Erkek için botoks

Ahmet DOĞDU

Sperm Kalitesini Artıran Besinler Nelerdir? Sperm Kalitesini Artırmak Aslında Çok Kolay

Ahmet DOĞDU

Beyaz Dişlere Giden 9 Yol!

Ahmet DOĞDU

En seksi seks sırları

Ahmet DOĞDU

Kas Geliştirmek İstiyorsanız Bu Besinlerden Uzak Durun

Editor

Kısa Sürede Etkili Cilt Bakımı Önerileri

Editor

Yorum Yaz