Image default
Genel

Karşı Cinsle Buluşmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eskilerden beri söylenen 'ilk intiba önemlidir' sözü ilişki adımlarının başında da önemli oluyor. Küçük detaylar, hareketler ya da dış görünümdeki ufak düzenlemeler karşı cinsi etkiliyor. Her cins için ortak kabul edilen ve dikkat edilmesi gereken hareketlerden birkaçı:

ilk-bulusmada-nelere-dikkat-etmek-gerekir.jpg

Eller ve Hareketleri

Ellerin görünümü ve sohbet esnasındaki hareketleri her cinsin dikkatini çeken unsurların başında gelmektedir. Bu nedenle ellerin temiz ve bakımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca beden dilinin de önemli olduğu ilk buluşmada ellerinizi koyduğunuz yerlere dikkat etmeli, sıkıldığınızı gösteren davranışlardan kaçınmalısınız.

ilk-bulusmada-gulumsemenin-onemi.jpg

Gülümsemek

Tüm uzman görüşleri de kanıtlıyor ki güler yüzlü insanlar daha güvenilir bir görünüm yaratıyor. Bu nedenle samimi, abartıdan uzak ve göz temasının olduğu gülümseler ilk buluşmada karşı cinste olumlu bir etki bırakıyor.

Gidilecek Mekan Hakkında Bilgi Sahibi Olmak

Sadece dış görünüme önem vermek ya da beden dili değil, gidilecek yer hakkında bilgi sahibi olarak gitmek ve ruhsal hazırlığı tamamlamış olmakta dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır. Mekana göre kıyafet tercihi ya da sohbet için minik hazırlıklar ilk buluşmanın daha güzel geçmesine yardımcı olacaktır.

ilk-bulusmada-goz-temasinin-onemi.jpg

Sohbet Esnasında Göz Teması Kurma ve Dikkati Karşı Cinse Verme

Son yıllarda teknolojinin artması ile beraber sohbetler kısaldı ve göz teması kurmadan muhabbet etme çabaları çoğaldı. Telefona bakma, etraftaki insanlarla ilgilenme ya da farklı göz temasları ilk buluşmada olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle göz teması kurmaktan çekinmemeli ve dikkatinizi karşı cinse odaklamalısınız. Hem bu sayede sohbetin içine girmek kolaylaşacak ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Ayrıca görüşme sırasında rahat davranmalı, sormak istediğiniz soruları karşı cinsi zorlamadan sormalısınız. Sürekli soru sormak yerine sohbet esnasında cevaplar bulmak ilişki açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Benzer Yazilar

T-shirtünün Üzerindekı Yazı ile Mesaj Ver

Sevgiliyle Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Asla Çıkılmaması Gereken 5 Kız Tipi

Ahmet DOĞDU

Kadınların Yanında Rahat Olamama Sorunu

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Delirten 10 Kadın Alışkanlığı

Ahmet DOĞDU

Toz Alkol Diye Bir Şey Var, Duydunuz Mu?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz