Image default
Vajinalog + 18

Kel Erkekler Yatakta Daha mı Başarılı?

Aslı var mı belli olmayan ve çoğu kişinin bilinç altına bir şekilde yerleşmiş olan “Yatakta başarılı erkek kel erkektir.” düşüncesi gerçekten doğru mu? Kel olmasını “Kellik cinsel ilişki sebebiyle artar.” gibi düşüncelerle kamufle etmeye çalışan erkek okurlarımıza kötü haber. Cinselliğin ve kelliğin herhangi bir bağlantısı yok. Erkeklik hormonunun, yani testesteronun saç kabını arttırdığını düşünen kel erkeklere de kötü haber, bildiğiniz veya duyduğunuz bu bilgi yanlış. Cinsel ilişkinin vücuda bir çok faydası olduğu bilindik bir gerçek olduğu gibi saç sağlığına da faydalı olduğu doğrudur.

kel-erkekler-yatakta-iyi-mijpg

Hormonlardan Değilse Neden?

Kadınların gözünde her ne kadar kel erkekler daha çekici olsa da dikkatli bir şekilde düşünüldüğü zaman her erkekte testesteron hormonu salgılanır; fakat her erkek kel değildir. Peki kelliğin sebepleri nelerdir? En bilindik sebebi şudur: Genetik. Ailesinde kellik bulunan erkekler kel olmaya daha yatkındır. Çünkü DHT(dihidrotestesteron) adı verilen hormon DNA yoluyla kuşaktan kuşaktan kuşağa aktarılır. DHT, testesteronun daha yıkıcı ve ağır etkili hali olarak tanımlanabilir ve bu hormon saç kılıflarına ve köklerine zarar verir.

Diğer Sebepler

kel-erkeklerin-yatak-performansi.jpg

Bilindik bir başka sebep de strestir. Stres sonucu sadece erkeklerin değil, kadınların da saçları dökülebilir; fakat bu durum erkekler de daha yaygındır. Stres sonucu oluşabilen hormonal düzensizlikler sebebiyle saç kaybı daha da artabilir ve kelliğe yol açabilir. Bahsedilecek olan son sebep ise yaşlılık. Genellikle 16-17 yaşlarından sonra başlama ihtimali olan saç dökülmesi sağlık durumu, beslenme tarzı gibi vücudumuzu etkileyen faktörler tarafından da artabilir veya azalabilir. Ancak şu bilimsel bir gerçektir; bir erkek 30 yaşında veya üstünde olduğu halde saçının en az %50’sine halen sahipse tamamen kel kalma ihtimali çok azdır.

Ne Yapmalı?

Stres, sağlık, beslenme düzeni vb. sebepler bir şekilde düzeltilse de genetik sebebiyle oluşan kelliğin tedavisi imkansız denebilecek kadar zordur. Ancak ve ancak saç dökülmesi erken dönemde fark edilirse ve gerekli ürünler kullanılırsa kellik yavaşlatılabilir, hatta önlenebilir.

kellik-cinsel-performansi-etkiler-mi.jpg

Benzer Yazilar

Bir Ön Sevişme Savaşı; Tek El ve Kopça

Ahmet DOĞDU

Erkek Ve Kadınların Seks Sırasında Birbirine Söylediği Yalanlar

Editor

Erkekler Kadınlara Cinsel Olarak Nasıl Yaklaşmalı?

Editor

Kadın İç Giyimi Hakkında Ne Kadar Bilginiz Var?

Ahmet DOĞDU

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.6

Ahmet DOĞDU

Seksin Erkekler İçin Önemi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz