19.3 C
Istanbul, TR
Cuma, Haz 21, 2019
Erkek Sağlık

Kelliği Gizlemenin İpuçları

Erkekler saçlarına değişik bir bağ ile bağlıdırlar. Döküldüklerini görmek ve saç kaybını önlemek için yapılabilecekleri yaptıktan sonra çareler çaresiz kaldığında, saçta seyrekleşme görüldüğünde kelliği gizlemek için yöntemler aramaya başlarlar. Bu yöntemlerden en basit ve doğal görünüm sonuçları verenleri sizler için derledik.

Saçtaki seyrekleşmeyi ya da açıklığı en çok ele veren şey saçın yapısıdır. İnce saç teline sahip olan erkeklerde dökülmeler daha çok belli olur. Bu nedenle saç tellerini kalınlaştırmak etkili bir çözüm olacaktır. Saç bakım salonlarından alınabilecek kaliteli şampuanlar ile saç tellerini dolgunlaştırmak etkili bir yöntem olacaktır. Saç rengine uygun saç boyası ve kapatıcı ürünler de buna benzer ürünlerdir. Organik keratin lifleri içeren bu ürünler, saçın doğal rengiyle uyum içine girerek saçların gür, kalın ve sağlıklı görünmelerini sağlamaktadır. Şampuanlara oranla bu ürünler daha maliyetli olsa da, sonuçları daha tatmin edici olacaktır. Kellik kapama spreyi de bu etkilerin alınabileceği bir diğer üründür. Bulunması kolay, uygulaması kısa süren bu spreylerin en büyük dezavantajı ise suya karşı dayanıksız olmalarıdır.

Saç kesim tarzını değiştirmek de en çok uygulanan etkili yöntemlerden biridir. Bu yöntem erkeklere farklı bir hava da katabilir. Saç tasarımcılarından buna yönelik destek almak en mantıklısı olacaktır. Alın bölgesinde seyrekleşmeler için perçem uzatılması gibi seçenekleri, yüz tipine uygun modellere karar verilebilir. Peruk kullanmak da sıklıkla kullanılan bir diğer yöntemdir. Ancak, peruğun doğal görünmesi önemlidir. Bir de yapıştırıcı maddeye karşı alerji testi yaptırmak gerektiği unutulmamalıdır. Tarzını değiştirmek istemeyen ve peruk kullanmaya soğuk bakan erkekler saç ektirme yöntemlerini tercih edebilirler. Son dönemlerde bu alandaki gelişmeler dikkate alındığında, eskisinden daha kısa sürede daha olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Operasyon sonrası kısa bir toparlanma sürecinden sonra, dökülen saçların yerlerinde yeni saçlar oluşmaya başlar ve olabilecek en doğal görünüm elde edilir.

Kellik başlangıcında ise her erkek şapka ve bandana kullanma tercihi yapar. Burada önemli olan tarzı da koruyabilmektir. Seyrekleşen saçlar görünmesin derken komik bir şapkayla sokakta yürümek daha fazla dikkat çekme sebebi olabilir. Şık ve tarz bir görünüm elde edilmesi önemlidir.

Kelliği gizleme yöntemleri kısaca bunlardır. Önce seyrekleşen saçların eski sağlıklarına kavuşmaları için çaba harcanması önerilmektedir. Daha sonrasında ise uygulanacak yöntemler kişiye bağlıdır. Bizce en iyisi kişinin kendisiyle barışık olmasıdır, bunu nasıl yapacağı ise kendisine kalmıştır.

Benzer Yazilar

Tıraş için En Doğru 5 Adım

Erkek Sağlık

Erkeklerde Ter Kokusu Problemi

Editor

Cinsel hayatı geliştirmenin sırları!

Erkek Sağlık

Afrodizyak Etkisi Olan 20 Yiyecek

Editor

Erkek Ayak Bakımı

Editor

Göbek Yapan Arkadaşlar

Erkek Sağlık