Image default
Erkek Sağlık

Kelliğinizi Gizleyecek Tüyolar

Bu yazımızda kellik gizleme için ne yapmalısınız liste şeklinde anlattık.  Saçınız seyrekleşiyor mu? Cevabınız evetse öncelikle milyonlarca insanda bu sorunun olduğunu bilmelisiniz. Bunun için bir dermatologa ya da saç uzmanına danışabilirsiniz. Onlardan en son tıbbi tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer saç ekimi konusuna sıcak bakmıyorsanız saç kaybınızı gizlemek için saç stilinizi değiştirebilir ya da yeni saç ürünleri kullanabilirsiniz. Şimdi saç kaybınızı gizlemek için neler yapmalısınız onları teker teker sayalım:

 

İyi Bir Saç Stili Uzmanı Bulun

Doğru şekilde bir saç kesimiyle saçınızı daha kalın gösterebilirsiniz ve saç kaybı olan noktaları gizleyebilirsiniz. Eğer saç kaybınız azsa iyi bir saç stili uzmanı berber bulmanız sizin yararınıza olacaktır. İyi bir uzman saçınızın daha kalın görünmesi için size yararlı ipuçları verecektir ve bunu uygulayacaktır.

Saçınızı Kısa Kestirin

Kelliği gizleme yöntemleri arasında eğer saçınız uzunsa kısaltmak gerektiğini söyleyebiliriz. Saçı kısa tutmak saçı daha düz gösterecek ve daha hacimli tutacaktır. Ek olarak aradan saç derinizin görünmesi olasılığı düşecektir. Çok aşırı kısa olmamak kaydıyla kısa saç daha volümlü gözükecek ve köşeleri daha iyi kaplayacaktır. Bu da saç derinizin görülmesini önleyecektir.

Saçlarınızı Tamamen Kesebilirsiniz

Eğer  saç stiliyle uğraşmak istemiyorsanız bir başka yöntem de saçı tamamen kesmek olacaktır. Bunu kasten yaptığınızı görenler kellik sorununuz olduğunu düşünmeyecektir.

-Bunun için elektrikli bir tıraş makinesiyle saçınızı olabildiğince kısa kesin. Sonrasında tıraş kremiyle ve bir tıraş bıçağıyla tamamen kazıyabilirsiniz.

-Düzenli olarak bunun ardından tıraş bıçağıyla saçınızı kesmek kolaylaşacaktır.

-Bunu düzenli yaparsanız mutlaka saçınızı güneşten koruyun. Bunu güneş kremiyle yapabilirsiniz. Veyahut şapka da kullanabilirsiniz. Unutmayın ki deri kanseri derinin olduğu her yerde görülebilir saç derisinde bile olabilir.

Uzun Bir Sakal Bırakabilirsiniz

Saçı kelleşmiş birinin uzun sakal bırakması çok şık duracaktır. Ama sakalınızı çok uzun tutmayın ve ona iyi bakın. Vahşi, bakımsız bir sakal, saçsız bir kafayla zıt olacak şekilde çok uyumsuz duracaktır. Ayrıca böyle bir görüntü profesyonel bir duruş sahibi olmanızı engelleyecektir.

Bir Şapka Kullanabilirsiniz

Bir şapka ya da bandana kullanmak da kelliği kapatmanın bir başka yöntemi olabilir. Resmi olmayan durumlarda düz beyzbol şapkası çok şık durabilir. Buna ek olarak normal şapkalar ya da saman şapkalar da değişik durumlara göre kullanılabilir. Şapka takmak saçı güneşten korumak için de iyi bir yoldur.

 

Renkli Losyon Veya Pudra Da Kullanabilirsiniz

Bazı kozmetik markalar saç derisi görünmesin diye saçla saç derisi arasındaki renk uyumsuzluğunu azaltan saç renklendirme ürünleri satmaktadır. Böylece kelleşmiş noktalarınız daha az belirgin olacaktır. Bu özellikle kellik kapatma yöntemleri arasında deri rengi açık olanlar için iyi ve etkili bir yoldur.

Bütün bunlara ek olarak size uygun bir peruk alabilir ya da saç nakli yaptırabilirsiniz. Bütün bu yöntemleri kullanarak saç kaybı yaşasanız dahi şık bir stil yakalayabilir ve iyi görünebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Kolestrol Olayına Mikrobiyel Uzaklaşma!

Ahmet DOĞDU

Prostat Nedir ?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Mantar Hastalığı ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Yaptırması Gereken Sağlık Testleri

Ahmet DOĞDU

En Popüler Ayrılık Nedeni Sosyal Medya

Ahmet DOĞDU

Kişisel Bakımına Özen Gösteren Erkekler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz