Image default
Erkek Sağlık

Kellikle Savaşmanın 3 Yolu

Erkeğin makyajı saç bakımıdır denilse isabetli bir cümle kurulmuş olur. Bu yüzden erkekler açısından saç sağlığı oldukça önemlidir. Kellik sorunu o kadar güncel bir sorundur ki internetten kelliğe kesin çözüm 2017 araştırması yaptığınızda karşınıza binlerce sonuç çıkabilmektedir. Gün içinde fark edilemeyen ya da edildiği halde düzeltilemeyen saç dökülmeleri en büyük sorunların başında gelmektedir. Normal şartlarda bir saç telinin ömrü yaklaşık olarak dört ya da beş yıldır. Bu saç teli dökülse bile saç kökü sağlıklı bir şekilde yerinde kaldığından yerine tekrardan bir saç teli çıkar. Günlük olarak dökülen saç teli miktarı ise ortalama 100 adettir. Ancak günlük yaşamın verdiği stres, sağlıksız beslenme, aşırı sigara ve alkol tüketimi gibi faktörler yüzünden saç kökleri ölmekte ve dökülen saçlar yerine yenileri çıkmamakta ve dökülme miktarı da artmaktadır. Sizler için kellikle savaşmanın 3 yolunu derledik;

kellik-sac-dokulmesi.jpg

1- Saçlara İyi Gelen Doğal Bitkiler

Araştırmalar ışığında kellik için bitkisel çözümler şu şekildedir;

  • Hint yağı, saç derisini nemlendirici özelliği ile saçlar için faydalı bir doğal üründür. Avuç içinize döktüğünüz bir tutam Hint yağını saçınıza masaj şeklinde uygulayabilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı da kelliğe çözüm olabilecek doğal ürünlerdendir. Hindistan cevizi saç köklerini uyarıcı özelliği sayesinde saç sağlığınıza faydalı olabilecektir. Kellik yaşanan bölgeye biraz Hindistan cevizi yağı uygulanması ve bunun düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.
  • Kırmızı pancar yaprakları kellik tedavisi için oldukça başarılı bir şekilde kullanılabilen doğal ürünlerdendir. 2 ya da 3 tane pancar yaprağını suya koyarak kaynatın. Yumuşayan yaprakları ezerek hamur haline getirin ve kellik ya da seyrelme olan bölgelere uygulayın

kellik-sorununa-cozum.jpg

2- Dikkat Edilecek Davranış Metotları

  • Saçı sıcak föne maruz bırakmamak gereklidir.
  • Saçı yıpratan kimyasal kullanımından kaçınılmalıdır.
  • Fırça kullanmak yerine tarak kullanımı seçilmelidir.
  • Saç derisinin oksijen almasını engelleyen bereler (nefes almasını sağlayacak bere seçilmelidir) ve bunun gibi aksesuarlar kullanılmamalıdır.

3- Tıbbi Durumlar

  • Tıbbı rahatsızlıkları araştırmak gereklidir. Özellikle hormonlar ile ilgili sorunlar, saç derisi enfeksiyonları gibi durumlara dikkat edilmelidir.
  • Mineral, vitamin, demir ve protein eksiklikleri giderilmelidir.
  • Ve son olarak kök hücre ile kellik tarih oluyor durumu halk arasında çokça yaygınlaşmış ve kişiler tıp dünyasından böyle bir adım bekler olmuşlardır.

Benzer Yazilar

Kadınları Cildinizle Baştan Çıkarın

Ahmet DOĞDU

Sperminiz sizi hasta ediyor haberiniz yok!

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Bir Metabolizma İçin Tüketmeniz Gereken Besinler

Ahmet DOĞDU

Kişisel Bakımına Özen Gösteren Erkekler

Ahmet DOĞDU

G-noktası nedir?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde üreme sağlığı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz