Image default
Genel

Kemer Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkekler için en önemli ve vazgeçilmez aksesuarlardan biri olan kemerin, tarihte eski zamanlara dayanan bir geçmişi vardır. Kemer, kemer tokaları, ayakkabı, cüzan ve çanta kıyafetleri tamamlayan aksesuarlardan bazıları olmuştur. Bir ünlü stilistin de dediği gibi şıklı kıyafetlerde değil, onu saklayan parçalardadır. Dünyadaki en şık ve en güzel kıyafeti giymiş olsanız bile onu tamamlayan aksesurlar olmadığı sürece kıyafetiniz şık olmayacaktır.

erkeklerde-kemer.jpg

Kemer her ne kadar erkeklerin kullandığı bir aksesuar olsa da kadınlar da kemeri günlük hayatta kullanmaktadırlar. Ayrıca pantolon kemerleri erkeklerin şıklığını sağlayan en önemli aksesuarlardan birisidir. Ama bu durum bayanlar için böyle değildir. Bayanlar kemerlerini ayakkabı ve çantalarıyla bazen de takılarıyla uyumlu olarak seçerken erkekler ayakkabı ve cüzdanlarına uygun kemer tercih etmektedirler.

erkeklerde-kemer-kullanimi.jpg

Günümüzde şıklık konusu erkeklerinde önem gösterdiği bir durum haline gelmiştir. Bu yüzden erkek kemer üreten fabrikalar çeşit çeşit, renk renk ve farklı desenlerde kemer üreterek müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Kemer eskiden sadece pantolonun belden düşmemesi için kullanılan bir aksesuar olarak üretilmiştir. Ancak her sektörde ve firmada olduğu gibi erkek kemer sektöründe de her geçen gün gelişen ve değişen teknoloji çağı, insanların zevklerinin değişmesi, uyumlu kombin konusunda eskiye nazaran daha fazla dikkat edilmesi ilerlemeye sebep olmuştur.

erkek-kemer.jpg

Erkek kemer üreten firmalar küçükten büyüğe çok büyük bir noktada yer almaktadır. Aynı şekilde fiyatları da birbirinden farklıdır. Her bütçeye uygun kemer üreten firmalar arasındaki rekabet, her seferinde üretimde değişiklik yapmalarına, renk ve desenleri zenginleştirmelerine sebep olmaktadır. Erkek giyiminin çok önemli ve büyük markaları kıyafetlerini tamamlamak için kemer de üretirken sadece erkek kemer üretimi için kurulan firmalar da bulunmaktadır.

Tabi, bir kemer alırken dikkat edilmesi gereken bazı konularda vardır. Kemerinde cinsine, dikiş çeşidine, kullanılan toka çeşidi ve boyutu bu konulardan bir kaçıdır. Kaliteli ve iyi bir malzemeden üretilmiş bir kemer yıllar boyunca kullanılmaktadır. Doğru seçim yapılan bir kemer sizi olduğunuzdan daha şık gösterebilmektedir.

Benzer Yazilar

Sevdikleri Mekanlara Göre Erkek Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Ofsaytı Anlatmanın 5 Yolu

Ahmet DOĞDU

Yılbaşına Ramak Kala Hayatınızdaki Kadına Verebileceğiniz En Güzel Hediyeler

Ahmet DOĞDU

İyi Gitmeyen Bir İlişkiyi Düzeltmenin 12 Yolu

Ahmet DOĞDU

Kadınlar En Çok Hangi Erkeklerden Hoşlanıyor

Ahmet DOĞDU

STRESSİZ BİR DÜĞÜN İÇİN 20 ÖNERİ

Editor

Yorum Yaz