Image default
Erkek Moda

Kıl Dönmesinin Nedenleri Ve Tedavisi

Vücutta yaşanılan ve yaşam konforunu en çok etkileyen rahatsızlıkların başında kıl dönmesi rahatsızlığı gelmektedir. kıl dönmesi nerelerde olur ? Genellikle kıl dönmesi kuyruk sokumunda ortaya çıkmada ve şiddetli ağrı, akıntı, koku, kanam, ve şişlik ile kendisini göstermektedir.

Köstebek Yuvası Misali Hızla Yayılabiliyor

Kıl dönmesi rahatsızlığı tedavi edilmediğinde daha büyük problemlere yol açmakta. Uzun sürelerde devam eden ve ısrarla tedavisi yapılmayan hastalarda, iltihaplanma yüzeyi artarak cilt altındaki alan genişliyor ve klinik patoloji artmakta. Enfeksiyonun çoğaldığı dönemlerde  şiddetli ağrıya ateş de eşlik ediyor.

Rahatsızlığın En Kötü Özelliği Tekrarlaması 

Kıl dönmesi sonucunda oluşan kist kütlesi cerrahi operasyon ile alınsa da ilerleyene zamanlarda tekrar oluşabiliyor. Tekrarlama olasılığı ise cerrahi girişim sonrasında hasta tarafından yapılan temizliğin önemine göre artabiliyor. Cerrahi girişimde bulunulan hastaların  hijyenik bakımını iyi yapmasıyla bu olasılık azalmakta.

En Etkili Tedavi Yöntemi Cerrahi Girişim

Kıl dönmesi rahatsızlığının en etkili ve kalıcı tedavisi cerrahi yolla enfekte dokunun alınmasıyla yapılmakta. Cerrahi girişim kısa süreli ve yaşam konforunu etkilemeyecek düzeyde. Ameliyatlar oldukça kısa sürmekte ve ameliyat sonra ilk 24 saatten sonra hasta normal yaşantısına dönebilmektedir.

kıl dönmesi ameliyat sonrası iyileşme kısa sürede olmakta ve hasta normal yaşantısına tekrar kısa sürede diode lazer yöntemiyle dönmektedir.  Bu yöntem sayesinde geniş yara alanı oluşmuyor ve dikiş atılması gerekmiyor. Bu sayede hastalar çok daha kısa sürede toparlanıyor.

Fistül Lazer Yöntemiyle Ameliyat Yeri Kapatılıyor

Son teknolojik gelişmeler ışığında keşfedilen lazer teknolojilerinden diode lazer yöntemi, kıl dönmesi nedeniyle açılan fistülün kapatılması işleminde kullanılmakta. Diode lazer yöntemi, verdiği enerji ile birlikte fistül olan bölgenin üzerine enerji yayarak kapanmasını sağlamakta.

Kıl Dönmesi Ameliyat Nasıl Yapılmakta ?

Bu rahatsızlığa yakalanan kişilerin aklındaki en büyük soru kıl dönmesi ameliyatı nasıl yapılır sorusudur. Rahatsızlığı bulunan kişi ameliyat öncesinde enfeksiyonlara karşı bir kutu geniş spektrumlu antibiyotik tedavisi alıyor. Bu sayede enfeksiyonlu dokunun küçültülmesi sağlanmakta. Sonrasında kıl dönmesinin gerçekleştiği doku ince uçlu keskin küret yardımıyla deriden kazınıyor. Ardından  diode lazer işlemine geçilerek  kıl dönmesi yarattığı boşluktan girilerek   lazer uygulaması yapılıyor. Bu yöntemle tüm boşluklar kapatılıyor. Bu ameliyat yaklaşık olarak  10-15 dakika sürüyor.

 

Benzer Yazilar

Erkekler De Çantasız Çıkmıyor

Kokusuna Önem Veren Erkekler için Burberry Erkek Parfümleri

Ahmet DOĞDU

Yazlıkların Kilit Parçası Polo Tişörtler

Editor

Demode Kalmayın…

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyiminde Renk Uyumu Neden Önemlidir?

Editor

Erkekler İçin Zamanı Asla Geçmeyen 20 Giyim Kuşam Önerisi

Yorum Yaz