Image default
Erkek Moda

Kilolu Erkekeler İçin Kıyafet Seçimi

Erkekler de kadınlar gibi istedikleri kiloda ve fizikte olmayabiliyor, giydiklerini üzerine yakıştırmakta bir hayli sorun yaşayabiliyor. Bununla birlikte erkekler kadınlar gibi alışveriş ve giyinme tutkunu olmadığından özellikle kilolu erkekler zaten bana ne giysem yakışmaz diye düşünerek giyim kuşamına dikkat etmeyi daha da geri plana atıyor. Bunun sonucunda da ortaya bir tarzı olmayan, üzerine ne bulduysa giymiş gibi görünen bakımsız bir erkek profili çıkıyor. Oysaki kilolu erkekler tam aksine kendi vücut yapılarına uygun bir biçimde giyinmeli, kendi tarzlarını oluşturmalı ve aynaya baktıklarında kendilerini beğenecekleri bir duruş sergilemeliler. İşte kilolu erkekler için kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gerekenler.

kilolu-erkek-ve-kiyafet-uyumu

Kilolu erkekler kıyafet seçerken büyük ve karmaşık desenlerden uzak durarak hep daha düz ve sade parçalara yönelmeliler. Çünkü büyük ve karmaşık desenler sizi olduğunuzdan da kilolu gösterebilir. Açık renkler dikkati o bölgeye toplarken koyu renkler dikkati o bölgeden uzaklaştırır. Bu nedenle fazla kilolarınızı gizlemek için açık renkli kıyafetler yerine daha koyu renkli giyinmelisiniz. Ayakkabı her zaman en dikkat çekici ve tamamlayıcı bir parçadır. Şık ayakkabılar tercih etmeniz bakışları kilolu bölgelerinizden çok ayaklarınıza çekecektir. Aksesuarlarda ayakkabılar gibi dikkat çeken küçük ve önemli ayrıntılardır. Dikkati başka yöne odaklamak için kravat, mendil, güneş gözlüğü, şapka, kemer, saat gibi zevkli seçimlerden oluşan aksesuarları kullanmaktan çekinmeyin.

kilolu-erkekler-nail-giyinmelidir

Ön tarafı kabarık ve üstü bol olan pantolonlar kilolu erkeklerin kıyafet seçerken dikkat etmesi gereken bir diğer parçadır. Çünkü bu pantolonlar zaten geniş olan basen bölgenizi daha da büyük gösterecektir. Yine çok cepli parçalardan ve pantolon ceplerinize çok fazla şey doldurmaktan kaçının. Özgüven bir erkeği çekici kılan en önemli özelliklerden biridir. Bu nedenle dik durun, kendinize güvenin ve gülümsemeyi ihmal etmeyin.

Benzer Yazilar

İtalyan Esintisiyle Erkek Ayakkabı Trendleri

Ahmet DOĞDU

Calvin Klein Obsession Night For Men

Ahmet DOĞDU

Islanmayı Sevmeyenler için Jack & Jones Yağmurluk Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yelek Modelleri Kış Gününde Özel!

Ahmet DOĞDU

Tişörtlerinizi Nasıl Seçmelisiniz?

Ahmet DOĞDU

Bileklik mi? Saat mi? 

Editor

Yorum Yaz