Image default
Erkek Moda

Kırmızı Halıda Gibi: Smokin

Akademi Ödülleri kırmızı halı yani daha da çok bilinen adıyla Oscar ödülleri hem ödül alanların merak edilmesiyle hem de kırmızı halıda geçişlerin, kıyafetleriyle hep merak edilmiştir. 2016 yılında farklı sürprizleri içinde barındırsa da kadınların muhteşem elbiseler, erkeklerin de smokin giyerek katıldıkları muhteşem bir tören oluyor. Smokin, fiziksel olarak fit olan erkeklere hayli fazla yakışan bir kıyafet. Özellikle de usta aktör Tony Ward tarzıyla smokin oldukça şık durmakta.

beymen-smokin

 

Her yıl şubat ayında Oscar adayları ödül almak için törene birbirinden şık kıyafetlerle katılırlar ve Akademi Ödülleri kırmızı halı üzerinden törenin düzenlendiği alana girerler. Tüm dünya basınının en az ödüller kadar merak ettikleri bu kırmızı halı geçişi, modacılar, magazin dünyası ve film camiası tarafından merakla takip edilmektedir. İnsanların en çok merak ettiği ödül alacaklar olsa da birçok kimsenin merak ettiği ve ödüllerden daha da fazla dikkat ettikleri ise bu ünlülerin kırmızı halıda ne giydikleri, nasıl kombinler yaptıklarıdır. Erkeklerin kırmızı halıda tercihleri ağırlıklı olarak smokin olmaktadır. Birçok aktör ve tanınmış kişinin akademi ödüllerinde kırmızı halı geçişi sırasından smokin giyerek sevenlerinin karşısına, foto muhabirlerin ise objektiflerinin karşısına geçmektedirler. Tony Ward gibi fizikleri düzgün erkeklerin kırmızı halıda geçişleri esnasında giyilen smokin karizmatik ve erkeksi bir havayı kattığı kesindir. Ancak smokin giymek oldukça cesaret istemektedir. Evet hemen hemen her bedene uygun smokin mevcut. Ancak bunun erkeklere yakışması ve giyilen smokinin hakkını vermesi gerekir.

 

tony-ward

Smokin, geçmişte hep özel davetlerin, özel gecelerin vazgeçilmez kıyafetidir. Ağır davetlerde bürokratik yemeklerde, zengin ve gösterişli insanların giydikleri bir kıyafettir. Ancak şimdilerde daha spor kesimleriyle herkesin özel günlerde giyebileceği bir kıyafet olarak karşımıza çıkıyor. erkeklerin smokini giyebilmesi için fit bir vücuda sahip olması bir avantajdır. Ancak her bedene uygun smokin mevcut ve siz de kendinize yakaışan bir smokin ile özel geceler de dikkat çekebilirsiniz. Akademi ödülleri kırmızı halı geçişinde olduğu gibi smokin giymek ve tarzınıza tarz katmak istiyorsanız, siyah ve klasik smokinlerden biraz sıyrılarak farklı renklerdeki smokinleri de deneyebilirsiniz. Tıpkı Tony Ward gibi.

Benzer Yazilar

Palto Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Brogue’nin Renkli Dünyası

Ahmet DOĞDU

Gri Takım Elbise Kombinleri

Ahmet DOĞDU

2018 Erkek Modasına Yön Veren Detaylar

Ahmet DOĞDU

2019 Yazı Terlik Modası

Ahmet DOĞDU

Erkek Gardırobunun Vazgeçilmezi: Beyaz Gömlek

Yorum Yaz